X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Basiński: Mumio z Przyborą łączy czułość do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:00
- Tak jak Kabaret Starszych Panów, pochylamy się nad słabością ludzi, nad ich wadami i znajdujemy w tym piękno - o spektaklu "Przybora na 102" opowiadał w "Poranku Dwójki" współtwórca zespołu Mumio.
Audio
  • Dariusz Basiński o spektaklu "Przybora na 102" (Poranek Dwójki)
Jacek Borusiński i Dariusz Basiński
Jacek Borusiński i Dariusz BasińskiFoto: PAP/Barbara Ostrowska

Pomysłodawczynią przedstawienia, które zaprezentowane zostanie w warszawskim Och Teatrze (9.12) jest Magda Umer. Dariusz Basiński wspominał, że artystka przez kilka lat namawiała Mumio do sięgnięcia po twórczość Jeremiego Przybory. - Nie było nas łatwo zaprosić, bo świadomość zmierzenia się z takimi ikonami sceny jak Irena Kwiatkowska czy Wiesław Michnikowski była dla nas paraliżująca. W końcu daliśmy się namówić na występ w składance poświęconej Jeremiemu Przyborze na festiwalu w Opolu, co nas ostatecznie przekonało do podjęcia tematu.

Aktorzy Mumio wciągnęli do swojego spektaklu, bazującego na twórczości Kabaretu Starszych Panów, Magdę Umer. - Udało nam się ją przekonać, by nie była sobą, tylko została ciotką Mizerią i włączyła się w improwizowanie wokół tekstów Jeremiego Przybory - mówił Dariusz Basiński.

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o pomyśle Mumio na przedstawienie "Przybora na 102" oraz zwrócił uwagę na poczucie humoru w nim zaprezentowane, które jest odmienne od światowych trendów komicznych. Dariusz Basiński wspomniał również o najlepszym komplemencie, jaki kiedyś usłyszał po wykonaniu tego programu.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Dariusz Basiński (aktor)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Anty - Gone TRYPTYK". Hybryda z metalu, opery i rytmu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 09:00
- Pracując nad tym spektaklem dokonałem odkrycia, że język starogrecki potrafi precyzyjnie poprzez rytm opisać ludzkie emocje - o swoim nowym widowisku opowiadał w Dwójce Grzegorz Bral, reżyser przedstawienia, a także twórca i dyrektor wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Passini: tytuł powinien brzmieć "Mistrz i Małgorzata. Adaptacja"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:44
- Przyzwyczaiłem już widzów w Krakowie, że teksty, które biorę, poddaję bardzo znaczącym zmianom - mówił w Dwójce Paweł Passini, który przygotowuje w krakowskim Teatrze Ludowym premierę spektaklu na podstawie słynnej powieści Michaiła Bułhakowa.
rozwiń zwiń