X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżyserka filmu "Komunia": nie jestem już w tym samym miejscu kariery zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 10:09
- Filmów nie robi się oczywiście dla nagród, ale one rzeczywiście bardzo pomagają. Pojawiły się więc jakieś ciekawe propozycje zawodowe i myślę, że będzie mi łatwiej zrobić teraz kolejny film - mówiła w Dwójce Anna Zamecka, autorka dokumentu, który ma szansę na Oscara.
Audio
  • Reżyserka Anna Zamecka o międzynarodowych sukcesach swojego debiutanckiego filmu "Komunia" i jego szansach na Oscara (Poranek Dwójki)
Kadr z filmu Komunia Anny Zameckiej
Kadr z filmu "Komunia" Anny ZameckiejFoto: mat. prasowe/Aurora Films

over the limit 1200.jpg
Marta Prus: zaczęło się od fascynacji trenerką rosyjskiej kadry

"Komunia" to opowieść o rodzinie, w której komunia święta niepełnosprawnego chłopca staje się pretekstem do tego, by rozbita rodzina zasiadła razem przy jednym stole. Po dwóch latach od premiery lista nagród, wyróżnień i nominacji, które zdobył film, jest okazała. Zaczęło się od Międzynarodowego Festiwalu w Locarno (nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej), potem przyszła nagroda główna w Konkursie Filmów Dokumentalnych w Warszawie i podróż po wielu zakątkach Europy i świata.

- Ku mojemu zaskoczeniu ta historia jest wszędzie bardzo podobnie odbierana. Nawet w miejscach tak odległych i kulturowo różnych, jak np. Japonia, okazuje się, że film został bardzo podobnie zinterpretowany i przeżyty przez publiczność. Mieliśmy dystrybucję kinową tego filmu w Japonii, co myślę, że dla dokumentu w bardzo obco brzmiącym języku jest dość niespotykane - podkreślała Anna Zamecka.

"Komunia", która jest debiutem reżyserki, ma również szansę na Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Anna Zamecka wróciła właśnie z USA, gdzie uczestniczyła w przedoscarowych pokazach swojego dokumentu. 

Jak długa jest jeszcze droga, by "Komunia" otrzymała nominację do Oscara? Dlaczego polska produkcja ma oscarowe szanse, choć jest filmem z 2016 roku? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Anna Zamecka (reżyserka)

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Komunia". To film robiony w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:30
- Zanim zaczęłam filmować moich bohaterów, spędziłam z nimi ponad rok. W kinie dokumentalnym to podstawa zaufania – powiedziała Anna Zamecka, laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za film dokumentalny "Komunia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieś pływających krów". Spotkanie dwóch światów na Podlasiu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:27
- Ten film to ciepłe i humorystyczne spojrzenie na próbę połączenia się dwóch światów reprezentowanych przez trójkę neohipisów z Berlina i podlaskich rolników - mówiła w Dwójce reżyserka Katarzyna Trzaska.
rozwiń zwiń