X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska artystka stworzyła plac zabaw w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:17
- Chciałam pokazać dzieciom, że wszystko jest możliwe - mówiła w Dwójce Iza Rutkowska, autorka projektu "Jakie to zwierzę?" zrealizowanego na terenie centrum kultury Matadero w Madrycie.
Audio
  • Iza Rutkowska o zrealizowanym przez siebie projekcie artystycznym w centrum kultury Matadero w Madrycie (Poranek Dwójki)

Projekt polskiej artystki to element większego przedsięwzięcia pt. "Modele miasta, do którego pasują dzieci". - Zaprosili mnie po to, żebym wspólnie z dziećmi popracowała nad modelem placu zabaw. Bardzo ważne dla mnie było, żeby nie tylko dostosować plac zabaw do wymagań bezpieczeństwa, ale również żeby zapytać dzieci o to, jak one chciałyby, żeby taki plac zabaw wyglądał; żeby dać im to poczucie sprawczości, że one mogą taki plac zabaw, który same sobie wymarzą rzeczywiście potem namacalnie zobaczyć i same się nim bawić - tłumaczyła Iza Rutkowska.

Co ostatecznie udało jej się stworzyć razem z dziećmi na terenie centrum kultury Matadero w Madrycie? W jakim sensie jest to projekt eksperymentalny? Czy będzie miał on jakiś ciąg dalszy? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Iza Rutkowska (projektantka, edukatorka i animatorka kultury)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skandale, procesy i sztuka na pierwszych stronach gazet

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:00
- Rok 2000 okazał się brzemienny w wydarzenia, które, co rzadko się zdarza, znalazły się w centrum zainteresowania opinii publicznej. To paradoks, że dekadę bez wstrząsów politycznych otwierają wstrząsy na scenie artystycznej – mówiła w Dwójce prof. Maria Poprzęcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciecha Zamecznika artystyczne projektowanie totalne

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:00
- Zamecznik był wybitnym projektantem, ale też znakomitym artystą. To bardzo rzadki przypadek, by sztuka i rzemiosło były nierozdzielne. Jemu to się udało i dlatego jego twórczość nazwać można projektowaniem totalnym – mówiła w Dwójce Agnieszka Szewczyk.
rozwiń zwiń