Polska artystka stworzyła plac zabaw w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:17
- Chciałam pokazać dzieciom, że wszystko jest możliwe - mówiła w Dwójce Iza Rutkowska, autorka projektu "Jakie to zwierzę?" zrealizowanego na terenie centrum kultury Matadero w Madrycie.
Audio
  • Iza Rutkowska o zrealizowanym przez siebie projekcie artystycznym w centrum kultury Matadero w Madrycie (Poranek Dwójki)

Projekt polskiej artystki to element większego przedsięwzięcia pt. "Modele miasta, do którego pasują dzieci". - Zaprosili mnie po to, żebym wspólnie z dziećmi popracowała nad modelem placu zabaw. Bardzo ważne dla mnie było, żeby nie tylko dostosować plac zabaw do wymagań bezpieczeństwa, ale również żeby zapytać dzieci o to, jak one chciałyby, żeby taki plac zabaw wyglądał; żeby dać im to poczucie sprawczości, że one mogą taki plac zabaw, który same sobie wymarzą rzeczywiście potem namacalnie zobaczyć i same się nim bawić - tłumaczyła Iza Rutkowska.

Co ostatecznie udało jej się stworzyć razem z dziećmi na terenie centrum kultury Matadero w Madrycie? W jakim sensie jest to projekt eksperymentalny? Czy będzie miał on jakiś ciąg dalszy? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Iza Rutkowska (projektantka, edukatorka i animatorka kultury)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Skandale, procesy i sztuka na pierwszych stronach gazet

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:00
- Rok 2000 okazał się brzemienny w wydarzenia, które, co rzadko się zdarza, znalazły się w centrum zainteresowania opinii publicznej. To paradoks, że dekadę bez wstrząsów politycznych otwierają wstrząsy na scenie artystycznej – mówiła w Dwójce prof. Maria Poprzęcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciecha Zamecznika artystyczne projektowanie totalne

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:00
- Zamecznik był wybitnym projektantem, ale też znakomitym artystą. To bardzo rzadki przypadek, by sztuka i rzemiosło były nierozdzielne. Jemu to się udało i dlatego jego twórczość nazwać można projektowaniem totalnym – mówiła w Dwójce Agnieszka Szewczyk.
rozwiń zwiń