Kinga Dębska: "Zabawa, zabawa" to film o trzech kobietach na zakręcie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 11:37
- Chodziło mi o to, by te kobiety zrozumieć, polubić je. By z nimi współodczuwać - podkreślała Kinga Dębska, opowiadając o swoim najnowszym filmie "Zabawa, zabawa" traktującym o problemie alkoholizmu.
Audio
  • Kinga Dębska o swoim filmie "Zabawa, zabawa" (Poranek Dwójki)
Kinga Dębska
Kinga Dębska Foto: PR

- Nie chciałam zrobić filmu turpistycznego, o fizjologicznej stronie tego nałogu, bo wszyscy wiemy, jak to wygląda. Chciałam poopowiadać o duszy takich kobiet - mówiła reżyserka. Jak tłumaczyła, nie chodziło w tym filmie o ukazanie brzydoty, ale o "samotność, straszną pustkę wewnętrzną". O "demony, które czyhają na nas wszystkich".

W rozmowie z Kingą Dębską również o jej ulubionych środkach artystycznego wyrazu ("dużo łez i dużo śmiechu, choć trudno jest to uzyskać, jeśli ma się taki temat") czy - ogólniej - o dzisiejszym podejściu do problemu alkoholizmu. - Mam wrażenie, że dotknęłam wierzchołka góry lodowej - przyznała.

***

 Tytuł audycji: Paweł Siwek

Gość audycji: Kinga Dębska (reżyserka i scenarzystka)

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch

Czytaj także

Kinga Dębska: "Plan B" pokazuje siłę człowieka do odbudowania się

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 10:00
- To chyba już mój sposób opowiadania: o połamanych ludziach, których ja lubię - mówiła Kinga Dębska o swoim najnowszym filmie "Plan B". Jak się okazuje, można w nim znaleźć wiele podobieństwa do wcześniejszego, głośnego filmu reżyserki.
rozwiń zwiń