Wiesław Ochman: młodzi ludzie śpiewają głośno

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:00
- Niezależnie, czy jest o miłości, czy o tym, że chcą zabić króla, mało kto śpiewa pianissimo - mówił wybitny tenor, który w Dwójce zapraszał na Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu.
Audio
  • Wiesław Ochman o Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (Poranek Dwójki)

Konkurs, który odbędzie się w Operze Śląskiej jest ważny dla śpiewaków, ponieważ otwiera drzwi do najważniejszych ośrodków muzycznych na całym świecie. Wiesław Ochman, który jest przewodniczącym jury turnieju, podkreślił, że konkursy są dziś jedną z niewielu okazji, które pozwalają zaistnieć młodym śpiewakom. - Konkurs w Bytomiu jest konkursem operowym, zwracamy uwagę na siłę, nośność głosu, na frazowanie. On daje szanse młodym ludziom, by się pokazać.

Jednocześnie gość "Poranka Dwójki" dodał, że dziś młodzi śpiewacy mają trudne zadanie, bo w teatrach operowych zaniedbuje się pracę z nimi. W audycji Wiesław Ochman wspominał swoje konkursowe doświadczenia oraz przybliżył sylwetkę Adama Didura, jednego z najwspanialszych basów w historii światowej opery.

Konkurs w Bytomiu rozpocznie się 31 marca. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 20 lutego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Wiesław Ochman (śpiewak)

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 8.30

bch


Czytaj także

Tomasz Konieczny: śpiewając, obnażamy nasz charakter

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:07
- Śpiewanie jest czynnością intymną, fizjologiczną. Obserwując w akcji kolegów, mogę się wiele dowiedzieć o ich kompleksach, ale też o ich wspaniałych cechach - mówił w Dwójce ceniony śpiewak operowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iwona Sobotka: chciałabym wcielić się w Luizę z opery Charpentiera

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 19:02
- Aria z "Luizy" to utwór, ktory już po pierwszym odsłuchaniu dotarł do mojego serca i wiedziałam, że prędziej czy później będę ten utwór śpiewać - mówiła w Dwójce śpiewaczka operowa.
rozwiń zwiń