X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jadwiga Rappé: zawsze zazdrościłam tym, którzy umieją śpiewać jazz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 12:53
- Umiejętność improwizacji i poruszania się w klubowej atmosferze to dla mnie wiedza tajemna, której nie byłam w stanie zgłębić z powodu różnych wcześniejszych ograniczeń, m.in. psychicznych lęków - mówiła w Dwójce jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek.
Audio
  • Muzyczne inspiracje i wspomnienia Jadwigi Rappé (Po herbacie/Dwójka)
Jadwiga Rapp
Jadwiga RappéFoto: PAP/Piotr Polak

joanna freszel 1200.JPG
Joanna Freszel: uwielbiam ciszę między utworami

Wyznanie to, zważywszy na wszechstronność warsztatu i różnorodność wykonywanego repertuaru (opery Glucka i Haendla, Straussa czy Wagnera, a także Mykietyna) może zaskakiwać.

- Wpadłam w sidła bardzo porządnej szkoły klasycznej. Uczyli nas bogobojnej harmonii i bardzo klasycznej teorii. Potem miałam już tyle pracy, że nigdy nie miałam ani odwagi, ani czasu, żeby zająć się czymś takim jak improwizacja. Tylko nieliczni mieli odwagę, żeby zboczyć z tego szlaku i uprawiać oba gatunki muzyki. Umiejętność improwizacji jest przecież fantastyczna. Najwięksi muzycy od wieków swobodnie poruszają się w świecie improwizacji - podkreślała prof. Jadwiga Rappé.

Wybitna śpiewaczka występowała wielokrotnie w wielu krajach europejskich, USA, Kanadzie, Japonii, w prestiżowych salach koncertowych i teatrach operowych. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów (I nagroda na Konkursie Bachowskim w Lipsku '80, Złoty Medal Konkursu Młodych Solistów w Bordeaux '81). Poza operą jest też niezwykle oddana liryce wokalnej, a wiele pieśni przywróciła do repertuaru.

Artystka opowiadała w audycji o swoich muzycznych inspiracjach i wspomnieniach, także z czasów, kiedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że to muzyczna kariera będzie jej udziałem.

***

Tytuł audycji: Po herbacie

Prowadziła: Agata Kwiecińska

Gość: Jadwiga Rappé (śpiewaczka)

Data emisji: 8.12.2018

Godzina emisji: 17.00

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dobber: śpiewacy stali się towarem

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 10:00
- Dzisiaj mniej ważne jest, jakim kto jest artystą, a bardziej, jakiego ma menedżera - mówił w Dwójce słynny baryton, jeden z wielkich polskich głosów, którego znacznie częściej można usłyszeć w teatrach operowych świata niż w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Podleś: w restauracjach prosimy o wyciszenie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 14:00
- Przy muzyce nie mogę jeść, bo denerwuję się na jej jakość. Co nie jest pięknym, genialnym wykonaniem, to dla mnie jest hałasem - mówiła w Dwójce wybitna śpiewaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz Tomasz Konieczny i młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 15:30
W audycji zaprezentowaliśmy relację z warsztatów znakomitego basa z młodymi śpiewakami z Akademii Operowej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń