X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamieszkali w Polsce. Ich portrety ozdobiły wystawę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 08:30
- Myślałem, że będą mieli ze sobą pamiątki ze swojego kraju, fotografie, zdjęcia na telefonach komórkowych, ale to nie miało miejsca. Najczęściej przynosili, jako swoje pamiątki części garderoby - mówił w "Poranku Dwójki" fotograf Remi Urant.
Audio
  • Rozmowa z Remim Urantem, twórcą fotograficznej i dźwiękowej wystawy "Pomiędzy" w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. (Dwójka/Poranek Dwójki)
Jedno ze zdjęć z wystawy PomiędzyIn-Between
Jedno ze zdjęć z wystawy "Pomiędzy/In-Between"Foto: Remi Urant mat. pras.

W "Poranku Dwójki" porozmawialiśmy z Remim Urantem, twórcą fotograficznej i dźwiękowej wystawy "Pomiędzy" w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 

Remi Urant stworzył portrety 48 młodych osób przybyłych do Polski z różnych stron świata. Powody ich przyjazdu są bardzo różne - poszukiwanie nowych doświadczeń, potrzeba zdobycia wykształcenia, poznania nowego języka, a czasem ucieczka przed represjami politycznymi. Autor wystawy poznawał ich w róznych przypadkowych sytuacjach i prosił o pamiątki, które zabrali ze sobą do Polski.

- Pojawiły się np. sweterek od siostry, koszula wyszyta przez matkę, chusta ukraińska. Większość, bo aż 90 procent przedmiotów, było darami od matek, Pojawia się również jeden przedmiot od ojca, śrubokręt, prezent na dziesiąte urodziny - mówił Remi Urant. - Ludzi fotografowanych możemy również usłyszeć na tej wystawie. To, co ci ludzie mi mówili, stało się bardzo ważne i zacząłem ich nagrywać. Większość z tych osób poznałem na ulicy, w metrze, w tramwaju.

Bohaterowie wystawy przyjechali do Polski z ponad dwudziestu krajów. Najwięcej osób pochodziło z Ukrainy, ale pojawili się również przybysze z Kazachstanu, Litwy, Filipin, Malezji, Azerbejdżanu, Iranu, Wietnamu, Gruzji, Tybetu, Indii, Australii.

Zapraszamy do odsłuchania całości rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiała: Piotr Kędziorek

Gość: Remi Urant (fotograf)

Data emisji: 16.02.2019

Godzina emisji: 9.35

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak