Miasta przyszłości według Duńczyków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:24
W audycji rozmawialiśmy o wystawie "Future Living. Duńskie miasta przyszłości", która jest prezentowana w warszawskim pawilonie Zodiak.
Audio
  • Joanna Tamborska z Duńskiego Instytutu Kultury o wystawie "Future Living. Duńskie miasta przyszłości" (Poranek Dwójki)
Plakat wystawy
Plakat wystawyFoto: materiały prom.

W rankingach jakości i zadowolenia z życia duńskie miasta zawsze zajmują najwyższe lokaty. Modelowe rozwiązania zostały przedstawione na rozpoczynającej od Warszawy swoje światowe tournée wystawie "Future Living. Duńskie miasta przyszłości". W pawilonie Zodiak oglądać można ambitne projekty architektoniczne i urbanistyczne. Wszystkie prace podejmują tematy zrównoważonego rozwoju miast i terenów podmiejskich, jakości życia i edukacji oraz przystosowania do zmian klimatycznych.

O skandynawskiej koncepcji miast przyszłości mówiła w audycji Joanna Tamborska z Duńskiego Instytutu Kultury.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Joanna Tamborska (Duński Instytut Kultury)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 9.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg

Czytaj także

"Zodiak". Architektura na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:00
- Jest to miejsce, gdzie można sobie z bliska poprzebywać z architekturą - mówiła Marlena Happach, Architekt Miasta Warszawy, o otwartym właśnie Zodiaku - Warszawskim Pawilonie Architektury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skomponować miasto na miarę XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 19:00
- Nie tyle długa lista kłopotów stanowi wyzwanie dla współczesnych miast, ale to, że problemy się zazębiają i trzeba się z nimi zmagać jednocześnie. To stwarza niezwykle złożone systemy, którymi nie potrafimy jeszcze zarządzać - mówiła w Dwójce  prof. Ewa Rewers.
rozwiń zwiń