X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Dołęgowska: "Nieprzeciętni" to plebiscyt dla tych, którym się chce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 11:56
- Wielcy twórcy kultury stali się nimi, bo im się chciało. To podstawa, gdyż każdy zwykły człowiek może być nieprzeciętny, jeśli tylko chce mu się czegoś więcej, czy to w dziedzinie, którą zajmuje się zawodowo, czy też poza nią. Możliwości jest bardzo wiele – mówiła w Dwójce dyrektor redaktor naczelna Czwórki.
Audio
  • Rozmowa z Hanną Dołęgowską o plebiscycie "Nieprzeciętni" (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Hanną Dołęgowską o szczegółach tegorocznej edycji plebiscytu "Nieprzeciętni". Przewodnicząca jury stwierdziła, że Czwórka przywróciła plebiscyt dlatego, że w naszej codzienności brakuje miejsca na pokazywanie nieprzeciętność młodych ludzi. - Można wygrywać olimpiady, co jest efektem ciężkiej pracy, talentu i samozaparcia, ale w pewnym momencie, gdy człowiek osiąga 18. rok życia, najczęściej przestaje dostawać nagrody. Szukamy więc osób, które pracują, bądź studiują, ale nie zadowala ich zwykłe życie, tylko robią coś jeszcze, coś nieprzeciętnego - tłumaczyła szefowa Czwórki.

W 2016 roku laureatem "Nieprzeciętnych" Czwórki został Mateusz Zaremba, który już jako nastolatek wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu. Jest też jednym z dwóch Polaków, którzy dostali się na elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Dwa lata później - Michał Brańka, artysta Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, który odwiedza chore dzieci w szpitalach, a na co dzień poprzez teatr uczy wrażliwości, otwartości i zespołowości.

Radiowa Czwórka zaprasza do zgłaszania do nagrody Nieprzeciętni 2019 osób z unikatowym talentem czy imponującymi osiągnięciami. Kandydatów, w tym także siebie, można zgłaszać do 28 kwietnia. Wystarczy wysłać krótki opis osoby, którą chcemy zgłosić, na adres nieprzecietni@polskieradio.pl.

- Zachęcamy do tego, by przyjaciele, rodzina, działacze szeregu fundacji i stowarzyszeń zgłaszali tych, którzy mają szansę być nominowani, zostać laureatami czy wreszcie zdobyć tytuł – powiedziała Hanna Dołęgowska. 

Kto zasiada w kapitule tegorocznej odsłony plebiscytu? Jak i przez kogo będzie wybierany jego zwycięzca? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

RozmawiałPaweł Siwek

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor redaktor naczelna Czwórki)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 09:17
Wystartował plebiscyt "Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi, którzy robią nieprzeciętne rzeczy. - Nie muszą to być laureaci olimpiad, konkursów. Nie muszą być pierwszymi na mecie. Szukamy ludzi, których nie zadowala zwykłe życie, którzy robią wyjątkowe rzeczy - mówi Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna Czwórki.
rozwiń zwiń