X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Instytut Literatury. Adres krakowski, zasięg ogólnopolski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 13:43
- Zależy nam na tym, aby podnosić kompetencje czytelniczne młodych ludzi. Większość osób po szkole średniej, nawet czytających, nie do końca rozumie współczesne konwencje literackie, ma z nimi trudności - mówił w "Poranku Dwójki" dr Józef Maria Ruszar. 
Audio
  • Rozmowa z drem Józefem Marią Ruszarem o powstaniu Instytutu Literackiego (Poranek Dwójki)
Dr Józef Maria Ruszar
Dr Józef Maria RuszarFoto: PAP/Jakub Kamiński

Ruszar, p.o. dyrektor nowo powstałego w Krakowie Instytutu Literatury. W audycji mówił o charakterze tej placówki, jej misji i najbliższych planach.

- W odróżnieniu np. od Instytutu Książki czy Państwowego Instytutu Wydawniczego my będziemy zajmować się promowaniem literatów, organizowaniem spotkań i imprez literackich oraz literaturoznawczych, a także promowaniem wysokiej literatury wśród młodych odbiorców.

Instytut Literatury powstał, aby wspomagać mecenat państwa nad twórcami w dziedzinie literatury współczesnej, badań literaturoznawczych oraz krytyki literackiej, także tych niekomercyjnych, których twórczość przedstawia wysoką wartość artystyczną i kulturotwórczą. Instytu wydaje swój kwartalnik kulturalny "Nowy Napis", a serie wydawnicze z nim powiązane mają docierać do bibliotek i instytucji nauki i oświaty w kraju i zagranicą.

Dr Józef Maria Ruszar, p.o. dyrektor Instytutu Literatury (ur. 1951), to filolog, filozof, menedżer, publicysta, redaktor, wydawca i wykładowca akademicki. W audycji tłumaczył też rolę Intytutu Literatury w perspektywie poziomu czytelnictwa Polsce, a także realia rynku wydawniczego czy odbiór sztuki wysokiej w ogóle.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: dr Józef Maria Ruszar (p.o. dyrektor Instytutu Literatury)

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 9.05

at/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Ruszar: pozycja Herberta jest dziś nie do utrzymania

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 13:52
- To jest poeta elitarny. Żeby go dobrze rozumieć i podziwiać, trzeba mieć kompetencje czytelnicze, których dzisiaj brakuje - mówił w Dwójce znawca twórczości Zbigniewa Herbeta.
rozwiń zwiń