X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Forum Musicum. Muzyka, która opowiada

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 11:06
- Kiedy przedstawiamy publiczności starą muzykę zależy nam na tym, żeby coś o niej powiedzieć. Dlatego te festiwale staram się programować w sposób tematyczny, żeby publiczność mogła poznać cały kontekst i otoczkę kulturową - opowiadał w "Poranku Dwójki" dyrektor festiwalu Forum Musicum we Wrocławiu.
Audio
  • Tomasz Dobrzański o festiwalu Forum Musicum we Wrocławiu (Poranek Dwójki)
Festiwal Forum Musicum we Wrocławiu
Festiwal Forum Musicum we WrocławiuFoto: Mat. prasowe

Czy muzyka może naśladować dźwięki życia codziennego? Ilustrować świergot ptaków, grzmoty burzy, nawoływania przekupniów na targu? To wszystko jest możliwe, o czym przekonują organizatorzy i artyści Forum Musicum we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest poświęcony muzyce programowej.

Tomasz Dobrzański opowiadał, że muzyka w każdej epoce miała inne koncepcje. Muzyka u swoich początków nie eksponowała charakteru tego, co wyrażał tekst. Była jedynie medium, które pozwalało tekstowi zaistnieć. - Gdy emocja coraz bardziej wchodziła do muzyki, to doszło do powstania muzyki programowej romantycznej. Nasza myśl była taka, żeby pokazać, jak do tego doszło, bo nie wydarzyło się to z dnia na dzień - mówił dyrektor festiwalu.

Co można bedzie usłyszec podczas tegorocznej odsłony festiwalu? Jakie wydarzenia bedą towarzyszyć Forum Musicum? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Dobrzański (dyrektor festiwalu Forum Musicum we Wrocławiu)

Data emisji: 16.08

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Jan Łukaszewski: "Mozartiana" to nie tylko klasyka

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:01
- Festiwal jest zaplanowany według pewnych zbieżności z tradycją mozartowską. Wiemy, że w czasach Mozarta koncertowano w salach bogatych mieszczan czy arystokracji. Takie koncerty odbywały się w Gdańsku, również w domu Uphagena - mówił w Dwójce dyrektor 14. Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego "Mozartiana".
rozwiń zwiń