X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O życiu muzyka w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 14:55
W Międzynarodowym Dniu Muzyki (1.10) gościem audycji będzie Wojciech Walczak, dyrektor Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Przedstawimy też reporterską relację z finału 19 plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej - redakcja Programu II Polskiego Radia otrzymała tytuł "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Minerva Studio

Z naszym gościem porozmawiamy o sytuacji społeczno-ekonomicznej muzyków i próbach uregulowania statusu tego zawodu, jego odbiorze w dzisiejszym społeczeństwie oraz o przygotowaniu do tej profesji w Polsce. Początek spotkania z Wojciechem Walczakiem, muzykiem i animatorem zaangażowanym mocno w społeczną działalność na rzecz polskiego środowiska muzycznego i promocji muzyki, o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w programie:

  • orkiestra i chór Teatru wielkiego w Poznaniu prowadzona przez dyrektora artystycznego Gabriela Chmurę z "Halką" w Filharmonii Berlińskiej;
  • laureaci i relacja z gali prestiżowego plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, 
  • dotknij obrazu, usłysz rzeźbę, poczuj sztukę, czyli nowe sposoby doświadczania i pobudzania emocji w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu;
  • Nowa Mowa - felieton językowy Bartka Chacińskiego.

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (1.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: muzyk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krzysztof Jakowicz: wciąż próbuję podążać śladami geniuszy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:30
- Stosunkowo mało słucham nagrań, w szczególności muzyki skrzypcowej, po to, żeby te moje wypowiedzi muzyczne płynęły z mojej wyobraźni, z tego, w jaki sposób postrzegam muzykę w tym momencie i w jaki sposób chciałbym ją przedstawiać - mówił gość audycji Cafe "Muza", ceniony skrzypek, kameralista i pedagog, który 30 września będzie obchodzić swoje 80. urodziny.
rozwiń zwiń