O życiu muzyka w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 14:55
W Międzynarodowym Dniu Muzyki (1.10) gościem audycji będzie Wojciech Walczak, dyrektor Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Przedstawimy też reporterską relację z finału 19 plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej - redakcja Programu II Polskiego Radia otrzymała tytuł "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Minerva Studio

Z naszym gościem porozmawiamy o sytuacji społeczno-ekonomicznej muzyków i próbach uregulowania statusu tego zawodu, jego odbiorze w dzisiejszym społeczeństwie oraz o przygotowaniu do tej profesji w Polsce. Początek spotkania z Wojciechem Walczakiem, muzykiem i animatorem zaangażowanym mocno w społeczną działalność na rzecz polskiego środowiska muzycznego i promocji muzyki, o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w programie:

  • orkiestra i chór Teatru wielkiego w Poznaniu prowadzona przez dyrektora artystycznego Gabriela Chmurę z "Halką" w Filharmonii Berlińskiej;
  • laureaci i relacja z gali prestiżowego plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, 
  • dotknij obrazu, usłysz rzeźbę, poczuj sztukę, czyli nowe sposoby doświadczania i pobudzania emocji w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu;
  • Nowa Mowa - felieton językowy Bartka Chacińskiego.

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (1.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: muzyk

Czytaj także

Prof. Krzysztof Jakowicz: wciąż próbuję podążać śladami geniuszy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:30
- Stosunkowo mało słucham nagrań, w szczególności muzyki skrzypcowej, po to, żeby te moje wypowiedzi muzyczne płynęły z mojej wyobraźni, z tego, w jaki sposób postrzegam muzykę w tym momencie i w jaki sposób chciałbym ją przedstawiać - mówił gość audycji Cafe "Muza", ceniony skrzypek, kameralista i pedagog, który 30 września będzie obchodzić swoje 80. urodziny.
rozwiń zwiń