X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

III Święto Pieśni, czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 09:00
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach rozpoczęło się III Święto Pieśni, czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl - bliźniaczek z Korbielowa nazywanymi “ostatnimi polaniarkami”. Siostry gawędziarki są wiernymi kontynuatorkami folkloru muzycznego górali żywieckich i tradycyjnych form sztuki zdobniczej.
Audio
  • Rafał Bałaś, koordynator, opowiadał o III Święcie Pieśni, czyli przeglądzie im. Zofii i Józefy Sordyl. (Dwójka/Poranek Dwójki)
Siostry Józefa i Zofia Sordyl z Korbielowa, 2013r.
Siostry Józefa i Zofia Sordyl z Korbielowa, 2013r.Foto: Grzegorz Śledź

- Pozwalamy artystom na sięganie do muzyki z innych regionów, ale zachęcamy do tego, by to była muzyka z regionu z którego śpiewacy pochodzą – mówił w "Poranku Dwójki", koordynator wydarzenia, Rafał Bałaś. – W zeszłym roku mieliśmy wielu wykonawców z daleka, nawet ze Szczecina. W tym roku mamy uczestników z szerokiego regionu okolic Żywiecczyzny. Cieszy nas to bardzo, bo wykonawcy pochodzą z przeróżnych środowisk, a o to właśnie nam chodzi, aby wszyscy się poznawali i jednoczyli.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Braci Golec działająca na terenie Beskidu Żywieckiego, również Górski Uniwersytet Ludowy, który powstał dwa lata temu z inicjatywy tej fundacji. W Górskim Uniwersytecie Ludowym edukować mogą się wszyscy, niezależnie od wieku. Pod jego skrzydłami powstał chór ludowy dla dorosłych, który wystąpi podczas tegorocznego Święta Pieśni.

Święto Pieśni jest niezwykłym spotkaniem wypełnionym muzyką i opowieściami, przesiąkniętym tradycją Beskidu Żywieckiego, potrwa do dwudziestego siódmego października.

Zachęcamy do odsłuchania audycji i do Łodygowic na warsztaty i wieczorne posiady przy śpiewie.


III Święto Pieśni, czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach - plakat III Święto Pieśni, czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach - plakat

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Rafał Bałaś (koordynator wydarzenia)

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 8.35


gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tygodniówka z Taborem Domu Tańca

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:00
- To bardzo intensywne spotkanie z muzyką tradycyjną: wokalną i instrumentalną, z tańcem, ale i z innymi aspektami kultury regionu, np. strojem - mówili w "Źródłach" o V Taborze Wielkopolskim Krzysztof Polowczyk i Antoni Beksiak.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nitki i supełki" na dziecięcych Małych Mazurkach

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 07:30
W sobotnim “Poranku Dwójki”... Małe Mazurki, czyli dziecięca odsłona Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Już po raz czwarty wydarzenie odbędzie się w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ulicy Kredytowej.
rozwiń zwiń