X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rejoice". Płyta Marii Sławek i Marcina Zdunika

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 07:30
- Chcieliśmy nagrać płytę, która idzie w inną stronę, i w sposób mniej oczywisty realizuje ten znany repertuar - mówiła w "Poranku Dwójki" Maria Sławek o albumie z duetowym wykonaniem "Inwencji dwugłosowych" J.S. Bacha. 
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Zdunikiem i Marią Sławek o ich nowej płycie "Rejoice" (Poranek Dwójki)
Płyta Rejoice
Płyta "Rejoice"Foto: Mat. promocyjne

Skrzypaczka ponad rok temu nagrała je z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem. - Z Marcinem gramy razem od bardzo dawna, w przeróżnych formacjach muzycznych. Bardzo często spotykamy się na scenie i pomyśleliśmy, żeby naszą przyjaźń artystyczną pokazać poprzez repertuar inny, niż zwykle się grywa w takim składzie - mówiła w audycji artystka.

Muzycy sięgnęli przede wszystkim do dobrze znanych Inwencji dwugłosowych Jana Sebastiana Bacha i dostosowali transkrypcję do dwóch instrumentów smyczkowych, opracowując także osobiste rozwiązania harmoniczne oraz artykulacyjne, których nie ma w wersji oryginalnej. - Taka transkrypcja jest bardzo naturalna - tłumaczył z kolei Marcin Zdunik - i samego Bacha na pewno by nie zdziwiła. Inwencje były pisane głównie z myślą o jego dzieciach i uczniach, ich celem była nauka śpiewnego prowadzenia dwóch głosów. Instrumenty smyczkowe mogą znakomicie wpisać się w to zadanie.

Oprócz dzieł J.S. Bacha artyści na swojej płcie dołączyli kompozycje Eugène'a Ysaÿe, Krzysztofa Pendereckiego czy Sofiji Gubajduliny. Czym się inspirowali i jak zinterpretowali te utwory? Między innymi o tym mówią w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Marcin Zdunik (wiolonczelista), Maria Sławek (skrzypaczka)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 8.30

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Dąbrowski: nie znam zespołu, który miałby taki skład

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:00
- Zespół FREE4ARTS jest bezbasowy. To ciekawy skład instrumentalny - mówił w Dwójce jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie. Tomasz Dąbrowski opowiadał o albumie zatytułowanym "When I Come Across", który nagrał ze swoimi duńskimi przyjaciółmi.
rozwiń zwiń