Gaba Kulka. Nowe brzmienie starej płyty

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 12:42
Gościem "Poranka Dwójki" będzie charyzmatyczna piosenkarka, pianistka i kompozytorka, która opowie nam o nowym pomyśle na swoją płytę "Hat, Rabbit", nagraną dziesięć lat temu.
Hat, Rabbit Gaba Kulka
"Hat, Rabbit" Gaba KulkaFoto: Mat. promocyjne

Artystka tak pisze o swojej najważniejszej płycie Hat, Rabbit: dziesięć lat temu został nagrany i wydany album, który zmienił bieg mojego muzycznego życia. Jeden z tych rzadkich momentów, gdy po latach pracy właściwy czas, właściwe miejsce i przede wszystkim właściwi ludzie układają się w nową, szczęśliwą konstelację.

Gaba Kulka postanowiła swoją płytę "Hat, Rabbit" posłuchać od nowa i wraz z Marcinem Borsem wrócić do oryginalnych miksów i nadać jej nieco inny ton. Zmiany są subtelne, to bardziej nowy kąt widzenia niż całkiem nowe oblicze. W "Poranku Dwójki" o nowym życiu płyty, koncertach i kolejnych projektach autorki porozmawiamy o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • wywiad z Joe Pantoliano - aktorem znanym z "Matrixa", "Memento" czy "Rodziny Soprano",
  • Przegląd Teatru Japońskiego w Poznaniu.

Nie zabraknie też konkursów "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w piątek (29.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

am/bch

Zobacz więcej na temat: Gaba Kulka muzyka współczesna

Czytaj także

"Amazing Grace: Aretha Franklin". Wielki powrót królowej soulu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:00
- Była już wielką gwiazdą, miała 30 lat, gdy ktoś wpadł na pomysł, by nagrała w kościele płytę - opowiadał w Dwójce Jerzy Szczerbakow o genezie dokumentu "Amazing Grace: Aretha Franklin"​ w reż. Sidneya Pollacka i Alana Elliotta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz i metafizyka. Piotr Orzechowski o premierze płyty "Dziady"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 15:00
- Chciałem sprawdzić możliwości jazzu, bo ciągle myślę, czym on jest i co może wyrażać - mówił w "Poranku Dwójki" znany jako Pianohooligan pianista, opowiadając o długo wyczekiwanym, trzecim wydawnictwie krakowskiego zespołu jazzowego High Definition Quartet.
rozwiń zwiń