Prof. Andrzej Betlej: mamy muzeum, które stanowi ikonę

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 09:00
- Oddajemy tak naprawdę całkiem nowe muzeum, z nowoczesną infrastrukturą. Pokazujemy dzieła, które nigdy wcześniej nie zaistniały w Muzeum Książąt Czartoryskich - o długo wyczekiwanym otwarciu krakowskiej placówki opowiedział w Dwójce dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. 
Audio
  • Muzealne wyzwania prof. Andrzeja Betleja (Poranek Dwójki)
Muzeum Książąt Czartoryskich
Muzeum Książąt CzartoryskichFoto: Shutterstock/Patrycia Anna Maria

Otwarcie Muzeum Książąt Czartoryskich zbiega się z końcem kadencji profesora Andrzeja Betleja na stanowisku szefa Muzeum Narodowego w Krakowie.

W audycji podsumowaliśmy czteroletnią kadencję, podczas której powstał m.in. cykl poświęcony Stanisławowi Wyspiańskiemu – "Wyspiański. Nieznany" i "Wyspiański. Posłowie", a także "Teraz komiks", "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989", czy wystawy "#dziedzictwo", "Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz".

Nasze spotkanie było również okazją do zapytania o plany związane z objęciem funkcji dyrektora Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: prof. Andrzej Betlej

Data emisji: 17.12.2019

Godzina emisji: 7.00

bch/am


Czytaj także

Krzemionki Opatowskie - unikatowe świadectwo kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:15
W audycji odwiedziliśmy Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego, który został własnie wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość Westerplatte. Powaga symbolu obrony wolności

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 18:12
- Jesteśmy dumni z tego, że Muzeum II Wojny Światowej będzie organizatorem muzeum Westerplatte, ale zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, z roli miejsca będącego symbolem wybuchu wojny. Przez ostatnie lata robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by ten teren wyglądał godnie i prawdziwie – mówiła w Dwójce Hanna Mik z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń