X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Stryjeńska. Let's dance, Zofia". Dorota Landowska: to dla mnie przygoda życia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:39
- Z Zofią nie było tak, że od razu ją pokochałam. Ona przychodziła do mnie dwa razy. Raz nie wyszło, a potem zadzwoniła do mnie Ania Duda, która napisała dramat o Zofii Stryjeńskiej i powiedziała, że jest pomysł na spektakl. Od tego czasu do premiery minęły dwa lata - mówiła aktorka o monodramie "Stryjeńska. Let's dance, Zofia".
Audio
  • Aktorka Dorota Landowska o spektaklach "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" i "Wielce Szanowna Pani" (Poranek Dwójki)

Dorota Landowska w Zofię Stryjeńską nie tylko wciela się na scenie, ale - jak sama podkreśla - pokochała ją. - Za ogień, za bezkompromisowość, za to, że dowiaduję się od niej, co to znaczy być artystą w świecie, w którym trudno jest robić rzeczy wypływające z serca, w których odkrywa się siebie. To nie zawsze się wszystkim podoba, to nie jest kultura masowa. W ten sposób powstał ten spektakl, stworzony przez artystów międzynarodowych. Część z nas w ogóle nie wiedziała, kim jest Zofia Stryjeńska, w związku z czym było to też ciekawe odkrywanie na nowo tego świata - tłumaczyła aktorka.

19 stycznia monodram "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" będzie można obejrzeć w Instytucie Teatralnym w Warszawie. W audycji Dorota Landowska opowiadała również o kolejnym przedsięwzięciu poświęconym silnej kobiecej osobowości - spektaklu "Wielce Szanowna Pani" o Halinie Mikołajskiej, który przygotowuje Teatr Polski w Bydgoszczy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dorota Landowska (aktorka)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 9.30 

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Staramy się, by Duśka była cały czas obecna"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 10:46
- To, jak Duśka żyła, w jaki sposób myślała, pomagała ludziom, to wszystko staramy się kontynuować i chyba z powodzeniem - podkreślała Dorota Landowska, opowiadając o działalności Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Landowska: jest wiele osób, które potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:00
- Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że zasięg naszego koncertu będzie tak ogromny - podkreślała Dorota Landowska, która jako prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej zapraszała w Dwójce na specjalny koncert charytatywny na rzecz podopiecznych fundacji.
rozwiń zwiń