X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Dymna: bez nowych spektakli nasz teatr umrze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 19:00
- Nasze życie ma sens, bo ciągle jeszcze gramy spektakle, które powstały za dyrekcji Jana Klaty. Ale wiemy, że jeśli nie będzie nowych przedstawień, to Stary Teatr zginie – mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
Audio
  • Rozmowa z Anną Dymną i Radosławem Krzyżowskim o przyszłości Starego Teatru w Krakowie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Anna Dymna
Anna Dymna Foto: Grzegorz Śledź/PR2

teatr 1200 glow.jpg
"Dziady" Kazimierza Dejmka. 50 lat po zdjęciu z afisza

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy z Anną Dymną i Radosławem Krzyżowskim o teraźniejszości i przyszłości krakowskiej sceny narodowej oraz o szansach na kompromis w konflikcie zespołu Starego Teatru z jego dyrekcją.

- Stary Teatr jest wartością niezwykłą w naszej rzeczywistości. To grupa ludzi, którzy kochają to, co robią. Zawsze dotykał rzeczywistości i trudnych spraw. Chcieliśmy to wszystko ratować. Dlatego powstała Rada Artystyczna – mówiła Anna Dymna. – Droga, na którą się zdecydowaliśmy po bardzo wielu dyskusjach była oglądem tego, co stało się z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Myśmy rok później wiedzieli, że idąc podobną drogą nic nie wskóramy – dodał Radosław Krzyżowski.

Czy aktorzy wierzą, że istnieje szansa na kompromis? Czy wszystkim zależy na tym samym? Jak doszło do decyzji o powołaniu Rady Artystycznej i kiedy nastąpił moment przesilenia? Co spowodowało, że pojawiła się nadzieja dla teatru? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Anna Dymna, Radosław Krzyżowski (aktorzy)

Data emisji: 2.02. 2018

Godzina emisji: 18.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nasz Anioł w Krakowie". Przyjaciele o Krzysztofie Globiszu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 21:00
- Wszystko w nim jest prawdziwe, do bólu. A jako aktor w pewnym sensie jest niepokorny - opowiadała Anna Dymna w specjalnej Dwójkowej audycji poświęconej Krzysztofowi Globiszowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Baka: bycie na scenie jest jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 21:00
– Do uprawiania tego zawodu niezbędna jest pycha i próżność. Jeśli ktoś nie ma przyjemności z panowania nad publicznością, nie ma sensu, by był aktorem – mówił Mirosław Baka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Interesowało go to, co ukryte". Kino Edwarda Żebrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 18:43
- W napotkanych ludziach, ale i w filmowych bohaterach, chciał znaleźć to, co kryło się pod maską, co było głębiej - opowiadał o "hipnotyzującym spojrzeniu" Edwarda Żebrowskiego, reżysera i scenarzysty, Wojciech Marczewski.
rozwiń zwiń