"Stryjeńska. Let's dance, Zofia". Dorota Landowska: to dla mnie przygoda życia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:39
- Z Zofią nie było tak, że od razu ją pokochałam. Ona przychodziła do mnie dwa razy. Raz nie wyszło, a potem zadzwoniła do mnie Ania Duda, która napisała dramat o Zofii Stryjeńskiej i powiedziała, że jest pomysł na spektakl. Od tego czasu do premiery minęły dwa lata - mówiła aktorka o monodramie "Stryjeńska. Let's dance, Zofia".
Audio
  • Aktorka Dorota Landowska o spektaklach "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" i "Wielce Szanowna Pani" (Poranek Dwójki)

Dorota Landowska w Zofię Stryjeńską nie tylko wciela się na scenie, ale - jak sama podkreśla - pokochała ją. - Za ogień, za bezkompromisowość, za to, że dowiaduję się od niej, co to znaczy być artystą w świecie, w którym trudno jest robić rzeczy wypływające z serca, w których odkrywa się siebie. To nie zawsze się wszystkim podoba, to nie jest kultura masowa. W ten sposób powstał ten spektakl, stworzony przez artystów międzynarodowych. Część z nas w ogóle nie wiedziała, kim jest Zofia Stryjeńska, w związku z czym było to też ciekawe odkrywanie na nowo tego świata - tłumaczyła aktorka.

19 stycznia monodram "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" będzie można obejrzeć w Instytucie Teatralnym w Warszawie. W audycji Dorota Landowska opowiadała również o kolejnym przedsięwzięciu poświęconym silnej kobiecej osobowości - spektaklu "Wielce Szanowna Pani" o Halinie Mikołajskiej, który przygotowuje Teatr Polski w Bydgoszczy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dorota Landowska (aktorka)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 9.30 

pg/am

Czytaj także

"Staramy się, by Duśka była cały czas obecna"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 10:46
- To, jak Duśka żyła, w jaki sposób myślała, pomagała ludziom, to wszystko staramy się kontynuować i chyba z powodzeniem - podkreślała Dorota Landowska, opowiadając o działalności Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Landowska: jest wiele osób, które potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:00
- Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że zasięg naszego koncertu będzie tak ogromny - podkreślała Dorota Landowska, która jako prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej zapraszała w Dwójce na specjalny koncert charytatywny na rzecz podopiecznych fundacji.
rozwiń zwiń