X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Michel Houellebecq

"Serotonina" - przerażająco smutna najnowsza powieść Michela Houellebecqa

"Serotonina" to najnowsza książka najgłośniejszego obecnie francuskiego pisarza Michela Houellebecqa. Opowiada o mężczyźnie w średnim wieku, który postanawia zerwać z dotychczasowym życiem i coraz bardziej pogrąża się we wspomnieniach. - To powieść przerażająco smutna - podkreślił socjolog dr Marcin Darmas, który w Polskim Radiu 24 przybliżył to dzieło oraz jego autora.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michel Houellebecq książki

Michel Houellebecq. Prorok czy prowokator?

Skandalista? Prorok przewidujący kluczowe zmiany społeczno-polityczne? A może wnikliwy obserwator największych smutków współczesnego świata? Michel Houellebecq, jeden z najważniejszych francuskich pisarzy, w swojej nowej powieści "Serotonina" przewidział protesty "żółtych kamizelek", zanim do nich doszło. Poprzednia jego książka "Uległość", o Francji rządzonej przez islamistów, ukazała się w dzień ataku na redakcję pisma "Charlie Hebdo", które opublikowało karykatury Mahometa.
Zobacz więcej na temat:  literatura Magda Mikołajczuk KSIĄŻKA Michel Houellebecq

"Staniemy się nowym kalifatem". Problem Europy z krzyżem

Francuska Rada Stanu nakazała usunięcie krzyża z pomnika papieża Jana Pawła II w Ploermel w Bretanii. Decyzja jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu przez żadną ze stron sporu. To kolejny sygnał o problemach Europy z chrześcijaństwem, które dla Portalu PolskieRadio.pl komentuje teolog, ks. prof. Robert Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  islam Francja Michel Houellebecq Kościół wiara TYLKO U NAS aktualności katolickie

Pisarstwo M. Houellebecqa w kontekście kryzysu imigracyjnego

Dla jednych skandalista i prowokator, dla innych pisarz kultowy i wizjoner. To właśnie Michel Houellebecq wydał głośną i kontrowersyjną powieść „Uległość”, w której muzułmanie zdobywają władzę we Francji. Czy twórczość Houellebecqa to tylko literacka, podszyta irracjonalnym strachem, fantazja czy też spełniające się właśnie na naszych oczach proroctwo? O tym rozmawialiśmy w premierowej odsłonie audycji Rozpruwacz Kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Francja islam Michel Houellebecq