"Wielogłos o Monografiach FNP". Spotkania nie tylko dla naukowców

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 09:30
- Na spotkania, które nazwaliśmy "Wielogłos o Monografiach FNP" zapraszamy nie tylko specjalistów, którzy zajmują się różnymi tematami. Zależy nam na tym, żeby pokazać, że na podstawie książek naukowych można rozpocząć dyskusję ciekawą też dla humanistów i osób po prostu zwyczajnie ciekawych świata - mówiła dr Karolina Marcinkowska - szefowa i organizatorka tych spotkań.
Audio
  • Dr Karolina Marcinkowska o spotkaniach "Wielogłos o Monografiach FNP" (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

"Wielogłos o Monografiach FNP" to cykl wydarzeń organizowanych wokół prestiżowej serii książek Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Ideą tych wydarzeń jest wielowątkowa dyskusja na ważne tematy z obszaru socjologii czy nauk humanistycznych i choć puntem wyjścia do spotkań jest książka i jej obszar tematyczny, to formuła tych wydarzeń wykracza daleko poza schemat spotkania autorskiego. 

- Odbyło się już dziesięć spotkań, a zaczęły się dwa lata temu. Zawsze staramy się znajdować najciekawszy temat, więc nie posługujemy się tytułem, tylko bardziej przystępnym hasłem spotkania. Kolejne będzie dotyczyło wolności - mówiła Karolina Marcinkowska.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: dr Karolina Marcinkowska (szefowa spotkań "Wielogłos o Monografiach FNP")

Data emisji: 29.01.2020

Godzina emisji: 9.30

am

Czytaj także

Niepokorni naukowcy. Rozmowy Karola Jałochowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 10:06
- To są ludzie, którzy na jakimś etapie swojego życia zakwestionowali obecny stan nauki, stan duchowy i światopoglądowy swojego środowiska i poszli naprzód - mówił w Dwójce dziennikarz i autor książki "Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relacja z wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 19:30
O przebiegu tegorocznej uroczystości opowiedział prof. Włodzimierz Bolecki – wiceprezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W programie gościliśmy również laureata z zakresu nauk humanistycznych i społecznych – prof. Andrzeja Wiśniewskiego,
rozwiń zwiń