Platformy VOD podzielą się zyskiem z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 20:22
Gościem audycji będzie Andrzej Jakimowski, przewodniczący Zarządu Gildii Reżyserów Polskich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fer Gregory/shutterstock.com

1,5 proc. rocznego przychodu z działalności przekazywane do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Platformy VOD zostały decyzją rządu objęte opłatą, jaka obowiązuje też właścicieli kin, operatorów kablowych i dystrybutorów filmowych. Na ile ta "składka" może być wsparciem dla polskiej kinematografii w sytuacji katastrofy, jaka spotkała wraz z pandemią środowisko filmowe - o tym porozmawiamy z wybitnym reżyserem, Andrzejem Jakimowskim. ​Spotkanie o godz. 9.30.​

Nie pominiemy też 201. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Opowiemy o specjalnych wydarzeniach związanych z muzyką kompozytora, w tym o płytach wydanych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Zaprosimy ponownie do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na recital pieśni Moniuszki w wykonaniu Olgi Pasiecznik z akompaniamentem Ewy Pobłockiej oraz na niecodzienny koncert z kościoła Św. Jana w Gdańsku, składający się z pieśni sakralnych wykonanych przez studentów, absolwentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem zrekonstruowanych unikatowych organów barokowych.

W audycji przeniesiemy się też do idyllicznego kaszubskiego miasteczka, poczujemy mikroklimat małej społeczności, w której istotną rolę odgrywają wierzenia i legendy. W takiej scenerii rozgrywa się akcja drugiej książki nowej gwiazdy kryminałów Małgorzaty Oliwii Sobczak. Po spektakularnym debiucie "Czerwień" na rynku pojawia się teraz "Czerń", o której z autorką porozmawiamy o godz. 8.30.

Jak w każdy wtorek wysłuchamy też felietonu Bartka Chacińskiego - tym razem cykl Nowa Mowa inspirowany będzie … Domówkami z Dwójką

Zapraszamy również do udziału w konkursach: "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na Poranek Dwójki we wtorek (5.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg

Zobacz więcej na temat: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kino a epidemia. Niezwykle skomplikowana układanka

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:22
- To niewyobrażalna ilość pracy prawno-organizacyjnej, która jest w tej chwili przed Instytutem, stąd pomysł na współpracę między wieloma podmiotami. Tak PISF widzi swoją rolę, żeby być razem z twórcami. - mówił w "Poranku Dwójki" Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, komentując konsekwencje, jakie poniosą filmowcy z powodu epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń