REKLAMA

Tomasz Man o premierowym słuchowisku "Gomora"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 12:40
Śpiew ptaków nagle ustaje. Na horyzoncie pojawia się nuklearny grzyb. Oto świat po katastrofie... W "Poranku Dwójki" zaprosimy Państwa na postapokaliptyczne słuchowisko "Gomora", o którym opowie autor tekstu i reżyser Tomasz Man. Premiera w Dwójce w najbliższą sobotę o godz. 19.30. 
Tomasz Man
Tomasz ManFoto: Wojciech Kusiński

Autorem i reżyserem jest dramatopisarz, reżyser teatralny, autor słuchowisk radiowych i adaptacji teatralnych, artysta związany od wielu lat z Teatrem Polskiego Radia - Tomasz Man.  Za oprawę muzyczną i realizację odpowiada Marek Otwinowski, a w zagubione postacie, których brak kontaktu z drugim człowiekiem doprowadził do drastycznych działań wcielili się: Zdzisław Wardejn, Ewelina Ciszewska oraz Mariusz Bonaszewski. Dodajmy, że słuchowisko zostało zrealizowane w warunkach całkowitej izolacji wymuszonej pandemią koronawirusa.

Rozmowa z reżyserem Tomaszem Manem w piątek o godz. 8.30.

W audycji również:

  • wizyta w Starym Sączu - w Muzeum Jana Pawła II powstałym na miejscu, gdzie 21 lat temu papież kanonizował księżną Kingę - założycielkę miejscowego Klasztoru Klarysek,
  • w cyklu "Jazzowa Rozmowa" spotkanie z pianistą Marcinem Wasilewskim, który opowie o nowym albumie nagranym wraz z Joe Lovano,
  • wirtualna Noc Muzeów.

W programie także Płyta tygodnia i konkurs "Do 3 razy sztuka".

***

Na Poranek Dwójki w piątek (15.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.


Czytaj także

"Exodus". Słuchowisko wybrane przez słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 12:00
W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" przedstawimy radiową realizację tekstu Tomasza Mana pt. "Exodus" w reżyserii autora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pisanie dla radia nie ma ograniczeń". Festiwal Dwa Teatry 2018

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:34
- Można wejść do głowy człowieka. Można umieścić akcję w Buenos Aires w 1919 i zrobić to realistycznie. Wspaniałe możliwości daje radio - podkreślał Wojciech Tomczyk w audycji poświęconej dramaturgii radiowej i telewizyjnej.
rozwiń zwiń