Wokół biografii Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:59
Gościem "Poranka Dwójki" będzie Marcin Wilk, autor nowo wydanej książki "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia".
okładka książki
okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Mówili o niej: "kobieta ze słońcem w głosie". Kiedy wchodziła na scenę, rozpromieniała cała sala. Kochała publiczność i publiczność ją kochała. 10 czerwca obchodziłaby 70. urodziny.

Jej życie przerwała katastrofa lotnicza.

Na rynku ukazuje się właśnie pozycja "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia". Jej autor Marcin Wilk sportretował w niej nie tylko piosenkarkę, ale także polską scenę muzyczną lat 70. Rozmowa z Marcinem Wilkiem w "Poranku Dwójki" o godz. 9.30.

W audycji przeniesiemy się też do Londynu. Z naszym korespondentem porozmawiamy o tym, jakie aktywności w obszarze kultury są podejmowane mimo trwającej pandemii.

Ponadto zwiedzimy w Muzeum Narodowym w Poznaniu wystawę prac światowej sławy autora plakatów Michela Quareza. Zbiór tych plakatów pozwala dojrzeć w ich twórcy człowieka zaangażowanego społecznie, najczęściej w problemy ludzi z najbliższego otoczenia, ważne problemy współczesne, jak choćby walkę z AIDS, ale również radość wspólnego świętowania - czytamy na stronie muzeum.

felietonie Nowa Mowa Bartek Chaciński opowie o ...nitkach w internecie.

Zapraszamy również do udziału w naszych konkursach: "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na Poranek Dwójki we wtorek (9.06) w godz. 7.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.


Zobacz więcej na temat: Anna Jantar
Czytaj także

"Szukanie wspólnych słów". Dźwięk i architektura według Katarzyny Krakowiak

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:36
- Uznałam, że to budowanie języka architektury jest w tym trudnym obecnym czasie bardzo ważne. Zaczynamy rozmowę od podstawowych pytań, zaczynamy od początku  - opowiadała w Dwójce Katarzyna Krakowiak, która jako pierwsza polska artystka zaprezentuje swoją twórczość w Pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie 60. KFF: zostańcie w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 11:24
- Liczby i głosy ludzi powodują, że zdecydowanie chcielibyśmy przynajmniej cześć festiwalu organizować w sieci. Mieliśmy dużo nowych widzów, którzy pisali, że nigdy nie mogli się wybrać do Krakowa - mówił w "Poranku Dwójki" Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w którym w tym roku wzięła udział rekordowa liczba widzów.
rozwiń zwiń