"Domówka z Dwójką". Mischa Kozłowski: wykonamy utwory, których dotąd nie graliśmy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 11:23
- Karol ma swoje różne zobowiązania artystyczne, a ja swoje. Jeżeli jednak tylko jest okazja, zawsze bardzo chętnie zakasujemy rękawy i bierzemy się do roboty, żeby poszerzać nasz wspólny repertuar i przy okazji spełniać różne swe muzyczne marzenia - mówił pianista, który razem ze swym bratem tenorem wystąpi w sobotę (11.07) w ramach cyklu koncertów online "Domówka z Dwójką".
Mischa Kozłowski
Mischa KozłowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
12:15 Poranek Dwójki 7.07.2020 mischa.mp3 Pianista Mischa Kozłowski o "Domówce w Dwójce", na której wystąpi razem ze swym bratem Karolem (Poranek Dwójki)

 

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

Znają ich Państwo doskonale także z naszej anteny. Występowali razem podczas koncertów urodzinowych Dwójki w 2017 roku. Pojawili się też w audycji "Five o’clock". Bracia Karol i Mischa Kozłowscy ponownie połączą siły, lecz tym razem przekonamy się jak muzykują w domu.

- Przez pandemię nie mieliśmy okazji widzieć się z Karolem przez dłuższy czas. Bardzo ucieszyliśmy się z propozycji Programu 2 Polskiego Radia i zaproszenia do wykonania mini koncertu. Mogliśmy dzięki temu nie tylko wspólnie pomuzykować, ale też nadrobić braterskie zaległości - podkreślał gość "Poranka Dwójki".

Czytaj także:

Mischa Kozłowscy cieszy się również, że w ostatnich miesiącach częściej można obcować z muzyką kameralną. - Przed pandemią bardzo dużo było transmitowanych koncertów symfonicznych na duże składy czy oper. Muzyka kameralna też oczywiście była obecna, ale wydaje mi się, że teraz ma szansę wypłynąć troszeczkę bardziej - przekonywał pianista.

W dalszej części audycji mówił on także m.in. o programie sobotniego koncertu i wrażeniach z występu bez żywego kontaktu z publicznością.

Bracia Kozłowscy zapraszają na Domówkę:

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" w sobotę (11.07) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Mischa Kozłowscy (pianista)

Data emisji: 7.07.2020

Godzina emisji: 9.35

Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Wieczorową porą u Marka Brachy [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 12:23
Royal Albert Hall jest w stanie pomieścić 5 272 osoby, w Metropolitan Opera House spektakle może oglądać 3800 widzów, a w Carnegie Hall zmieszczą się 2804 osoby. Gdyby nawet stworzyć z tych wszystkich miejsc jedną wielką salę koncertową i tak nie zmieściliby się w niej widzowie kameralnej "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką" u Anny i Krzysztofa Firlusów. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 18:19
Prywatnie małżeństwo, na estradzie basista klasyczny i klawesynistka - gośćmi kolejnej "Domówki z Dwójką" byli Anna i Krzysztof Firlusowie. Wideo do obejrzenia poniżej oraz na Facebooku Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karol Kozłowski: dzięki Domówce po dłuższej przerwie zobaczę się z bratem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 17:59
- Domówka odbędzie się w mieszkaniu mojego brata Mischy. Będzie to dla nas pierwsze spotkanie po dłuższym czasie niewidzenia się. I to z inicjatywy Dwójki, to bardzo fajne - mówił znakomity tenor przed sobotnim (11.07) występem w ramach Dwójkowych kameralnych koncertów online.
rozwiń zwiń