"Debussy - Tchaikovsky". Nowy album NFM Orkiestry Leopoldinum

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
W "Poranku Dwójki" spotkamy się z koncertmistrzem NFM Orkiestry Leopoldinum Christianem Danowiczem, który opowie o najnowszej płycie ze znakomitymi utworami kompozytorów XIX-wiecznych.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
09:39 [ PR2]PR2 (mp3) 3 sierpień 2020 09_30_47.mp3 "Debussy - Tchaikovsky". Rozmowa o nowym albumie NFM Orkiestry Leopoldinum (Poranek Dwójki)

masecki markowicz 1200.jpg
"Portrety kompozytorów". Masecki i Markowicz w podwójnej roli

Jak podkreślał gość Dwójki, Kwartet Debussy'ego w wersji na orkiestrę kameralną to artystyczne wyzwanie. - W tej wersji jest jednak wciąż bardzo ciekawy, nic nie traci. Ponadto nasza wersja jest niezwykle wierna z tekstem. Joseph Swenson traktuje jako misję to, by ta muzyka brzmiała tak, jak jest napisana – mówił Christian Danowicz o szefie artystycznym wrocławskiej orkiestry i dyrygencie który poprowadził NFM Orkiestrę Leopoldinum w albumie "Debussy - Tchaikovsky".

Czytaj także:

Co ciekawe, jak przypominał gość audycji, ponoć Czajkowski, gdy dostał ów utwór Debussy'ego, miał powiedzieć, że to dzieło kompozytora bez talentu…

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Christian Danowicz (koncertmistrz NFM Orkiestry Leopoldinum)

Data emisji: 3.08.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Marcin Danilewski: chcemy pokazać różne brzmienia Moszkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- Mamy "Preludium i fugę", gdzie są tylko instrumenty smyczkowe i możemy wsłuchać się w orkiestrę kameralną. Jest "Koncert skrzypcowy C-dur" na dużą orkiestrę symfoniczną z waltorniami i perkusją, a na końcu przedstawiamy słynne "Tańce hiszpańskie" w bardzo okrojonym składzie, a dokładnie w oktecie - mówił skrzypek i dyrygent West Side Sinfonietty, która wydała płytę "Moritz Moszkowski" 
rozwiń zwiń