Karolina Juzwa: Jazz Connective było preludium do projektu Footprints

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:00
Poczucie oddalenia od publiczności, problemy związane z brakiem promocji, trudności w budowaniu relacji z instytucjami - m.in. te kwestie były częścią projektu Jazz Connective, który przechodzi w fazę konkretnych działań w projekcie Footprints. O projektach zrzeszających profesjonalnych muzyków, producentów oraz promotorów rozmawialiśmy z ich koordynatorką Karoliną Juzwą z Fundacji Wytwórnia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shuterstock/Krisda Ponchaipulltawee
Maciej Obara 1200.jpg
Maciej Obara jazzowym artystą roku. "To mnie napędza do kolejnych działań"

Jazz Connective zrzeszający europejskich muzyków, to projekt współpracy międzynarodowej. Jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy wszystkimi stronami sektora muzycznego. Właśnie kończący się projekt trwał dwa lata.


Posłuchaj
14:32 Poranek 11 grudzień 2020 09_33_49.mp3 Rozmawiamy o Jazz Connective i Footprinst - projektach zrzeszające europejskich muzyków (Poranek Dwójki)

- Bardzo ważne, żeby te wszystkie działania w sposób holistyczny docierały do wszystkich "aktorów” sektora. Artystów, ale również promotorów, dyrektorów sal koncertowych, klubów, dziennikarzy, tour managerów, również techników sceny, czyli wszystkich tych, którzy są zaangażowani w to, żeby artysta na tej scenie się pojawił - mówiła Karolina Juzwa. - Wszystkie te osoby, podczas sześciu odsłon projektu miały okazję pracować nad różnymi ważnymi kwestiami dla naszej europejskiej sceny muzycznej, żeby ją rozwijać, żeby artystom się na niej lepiej funkcjonowało.  

W ramach projektu, który dobiega końca, jeszcze przed pandemią mieliśmy okazję zaprezentować polskich artystów w kilku krajach partnerskich za granicą.  

Czytaj też:

Zwykło się mówić o tym, że jazz jest polskim materiałem eksportowym.

- Myślę, że w porównaniu do innych rodzajów muzyki, to rzeczywiście o muzykach jazzowych trochę się mówi za granicą. Jednak są to te same nazwiska od lat. Jeśli wydaje nam się, że ta scena jest znana w większym stopniu, to tak nie jest. Ciągle tutaj potrzeba dużo pracy naszej i również poprzez inicjatywy, które pomagają w popularyzowaniu polskich artystów za granicą - tłumaczyła koordynatorka projektów.

Jazz Connective, jak mówiła Karolina Juzwa, nazywany jest wśród partnerów "baby Europe".

- Był to mały projekt współpracy europejskiej, który trwał dwa lata, natomiast on naturalnie przechodzi do projektu współpracy na dużą skalę. Ten pierwszy nasz projekt był takim projektem, gdzie identyfikowaliśmy pewne problemy, wyzwania, gdzie budowaliśmy podstawy, żeby teraz wdrożyć praktyczne działania. Footprint to już są konkretne działania, które mają pomóc rozwiązać problemy naszej sceny - opowiadała w Dwójce

Projekt będzie realizowany wraz z pięcioma innymi partnerami z Europy przez następne trzy lata. - Będziemy wspólnie pracować, żeby te najważniejsze kwestie i problemy rozwiązać. To jest także dostęp do ogromnego zasobu wiedzy, kontaktów i informacji, które młodzi ludzie będą mogli wykorzystać w dalszym rozwoju swojej kariery - wyjaśniała Karolina Juzwa. 

W audycji rozmawialiśmy o szczegółach projektu oraz najbliższych działaniach z nim związanych. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Karolina Juzwą (inicjatorka i koordynatorka projektów Jazz Connective i Footprint)

Data emisji: 11.12.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

ElettroVoce: w poszukiwaniu nowych możliwości wykonawczych [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 11:38
- Ponieważ na co dzień Akademia Muzyczna we Wrocławiu jest naszym domem, to tutaj postanowiliśmy wykonać dla Państwa ten minikoncert – mówi Agata Zubel, połowa duetu ElettroVoce, zapraszając na "Domówkę z Dwójką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Grosiak z Mikromusic w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 15:30
Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic była gościem kolejnego odcinka audycji Jestem muzykiem. Jestem rodzicem.
rozwiń zwiń