"Domówka z Dwójką". Jerzy Mączyński​: ostatnio bez przerwy siedzę w studiu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 11:15
- Bardziej jestem teraz skupiony na tym, co dotyczy tej płyty. Prawie cały swój czas, który mogę poświęcić na muzykę, jest sfokusowany właśnie na rozwój w elektronice - mówił w Programie 2 Polskiego Radia producent muzyczny i saksofonista Jerzy Mączyński, gospodarz dzisiejszej (12.06) "Domówki z Dwójką".
Jerzy Mączyński
Jerzy MączyńskiFoto: Katarzyna Dębska

Posłuchaj
14:56 Poranek Dwójki 11.06.2021 mączyński.mp3 Producent muzyczny i saksofonista Jerzy Mączyński zaprasza na "Domówkę z Dwójką" (Poranek Dwójki) 
1200x660_Jerzy-Mączyński_1.jpg
Jerzy Mączyński. Saksofonowe eksperymenty w basenie

Saksofonowe eksperymenty w basenie – tak w skrócie zapowiada się najbliższa odsłona Dwójkowego cyklu koncertów online.

- Jest to moje studio, które mieści się przy placu Bankowym w Warszawie w dawnym budynku Domu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, gdzie w podziemiach znajdowało się SPA. Przerobiliśmy je na studio, miejsce do organizowania wystaw i koncertów. Tam właśnie chcę zaprosić Państwa na moją Domówkę - powiedział Jerzy Mączyński.

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>

W programie sobotniego koncertu premiera nowego solowego projektu artysty oraz przedpremierowa prezentacja pierwszych dźwięków z nadchodzącego drugiego albumu Jerry&The Pelican System. - Ta płyta ukaże się już we wrześniu nakładem holenderskiej wytwórni Yeyeh. W czasie Domówki zagram więcej improwizacji, gdzieś przedpremierowo pojawią się motywy, ale to nie będzie materiał z płyty. Na to jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać - tłumaczył gość "Poranka Dwójki".

Wiadomo już, że najnowszy album Jerry&The Pelican System będzie się różnił od tego debiutanckiego, wydanego w kultowej serii muzycznej Polish Jazz. - Materiał powstawał przez 9 miesięcy we współpracy z Wacławem Zimplem. Wykorzystaliśmy te pandemiczne miesiące na siedzenie w studiu albo u mnie, albo u niego. Eksperymentowałem. Miałem pełno kompozycji i pełno pomysłów na to, jaki chcę stworzyć album. Wyszło z tego solo - zdradził Jerzy Mączyński.

Zobacz zapowiedź sobotniego koncertu:

Do słuchania i oglądania "Domówki z Dwójką" nagranej na basenie zapraszamy w sobotę (12 czerwca) w godz. 19.00 – 19.30 transmisja na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Jerzy Mączyński​ (saksofonista, kompozytor, producent)

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Zimpel i Hock w poszukiwaniu sonorystycznych faktur [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 15:40
- Zapraszam na "Domówkę z Dwójką". Zagramy wspólnie z Holly Hock prosto z warszawskiego Mokotowa - mówił Wacław Zimpel. Obejrzyj zapis wideo transmisji koncertu duetu "mieszającego" w oryginalny sposób elektronikę z muzyką improwizowaną i eksperymentalną!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Wacław Zimpel: czuję się sonorystą

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 10:59
- Sonoryzm to taka dziedzina, która nas wszystkich cały czas otacza. Cały czas mamy do czynienia z jakimś dźwiękiem. Wydaje mi się, że otwarcie się na świadome słuchanie otoczenia skłania do słuchowej refleksji i bardzo inspiruje w poszukiwaniu dźwięku, także przy użyciu różnych instrumentów - mówił Wacław Zimpel, współgospodarz najbliższej "Domówki z Dwójką" (15.05).
rozwiń zwiń