Projekt badawczy – Poszukiwanie szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 10:00
Dwie nowe wystawy warszawskiej Galerii Studio oraz nowojorski Festiwal FOCUS!
Audio

W "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu kuratora Krzysztofa Żwirblisa, który zaprosił Państwa na dwie nowe wystawy do Galerii Studio: "Projekt badawczy" Doroty Buczkowskiej i "Poszukiwanie szczęścia" Stefana Hanćkowiaka.

"Projekt badawczy" Doroty Buczkowskiej zajmuje się problemem badania danej od zawsze natury, które przynosi nowe odkrycia umożliwiające nieznane wcześniej kierunki rozwoju czy wręcz transgresji człowieka. Filmy i rysunki artystki odnoszą się do niewyczerpanego potencjału natury i złudzeń, jakie na jej temat panują.
"Poszukiwanie szczęścia" Stefana Hanćkowiaka to obrazy i animacje o świadomie infantylizowanej formie, które dotykają najważniejszego, uwzględnianego także w konstytucjach, celu. Ich bohaterów na drodze poszukiwań spotykają różne doświadczenia, ale nawet negatywne służą wyraźnemu określeniu tego, do czego dążą.

Beata Stylińska rozmawiała z redaktorem naczelnym Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i dyrektorem programowym Polish Music Festiwal – Andrzejem Kosowskim i Jerzym Kornowiczem prezesem Związku Kompozytorów Polskich – na temat Festiwalu FOCUS! Festiwal, organizowany przez Juilliard School przy współudziale Instytutu Polskiego w Nowym Jorku, koncentruje się tym razem na polskiej muzyce współczesnej.

Audycję przygotował Paweł Sawicki.

Zobacz więcej na temat: wystawa POLSKA
Czytaj także

Młode idzie!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2011 21:00
Młode, piękne i zdolne. Tylko jeszcze nieznane. Stąd absolwenci warszawskiej ASP postanowili swoje niewątpliwe walory pokazać światu...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Złom w Galerii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 10:04
W Galerii Zderzak zobaczymy złom, który na warsztat malarski wzięła Cecylia Malik.
rozwiń zwiń