REKLAMA

Jacek Sienkiewicz: to zawsze wielka radość, gdy mogę gościć w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 10:51
- Muszę przyznać, że Program 2 Polskiego Radia jest moim ulubionym programem radiowym. Bardzo to jest dla mnie przyjemne, występować u Państwa na antenie i prezentować mój nowy album - mówił w "Poranku Dwójki" Jacek Sienkiewicz. Jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad będzie gospodarzem najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (29.10).
W programie koncertu Jacka Sienkiewicza znajdą się fragmenty jego najnowszej płyty pt. Pristine
W programie koncertu Jacka Sienkiewicza znajdą się fragmenty jego najnowszej płyty pt. "Pristine"Foto: Konrad Ćwik

Dobra muzyka? Muzyka w Dwójce

Jacek Sienkiewicz zdradził, że radiową Dwójkę najbardziej ceni za muzykę, która jest prezentowana na antenie. - Często jestem pytany o to, jakiej muzyki słucham w wolnym czasie. Szczerze mówiąc, słucham każdej tzw. dobrej muzyki. Słuchając Programu 2, mogę na to liczyć. Są to rozmaite audycje. Uwielbiam jazz, bardzo interesujące są audycje o muzyce klasycznej, często jest to też nocna muzyka elektroniczna i eksperymentalna - wymieniał artysta.

Jacek Sienkiewicz zaprasza na Miejscówkę

W programie sobotniego koncertu Jacka Sienkiewicza znajdą się fragmenty jego najnowszej płyty pt. "Pristine". - Jest to bardzo ważna dla mnie płyta i też ciekawa z punktu widzenia produkcji i realizacji. Znajduje się na niej osiem utworów, które powstały na przestrzeni trzech lat w czterech różnych miejscach. Są to utwory zrealizowane różnymi technikami - tłumaczył gość Dwójki.

Jak dodał, część utworów powstała w czasie pandemii w warunkach domowych i przy użyciu niewielu instrumentów, a inne były "szlifowane" w profesjonalnym studiu na tzw. dużym setupie muzycznym. - Są to bardzo różnorodne utwory. Od bardzo skomplikowanych i zaawansowanych do miłych, prostych, wręcz ambientowych - opowiadał Jacek Sienkiewicz.


Posłuchaj
10:00 Poranek Dwójki 27.10.2022 sienkiewicz.mp3 Jacek Sienkiewicz przed koncertem w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką" (Poranek Dwójki) 

Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym dźwiękowym eksperymentom, Jacek Sienkiewicz jest autorem kilku albumów i ponad pięćdziesięciu winylowych singli. Ich zawartość rozpięta jest pomiędzy minimal techno a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Zawsze kroczący swoją drogą, rozwija swoje charakterystyczne brzmienie poza dominującymi trendami.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Jacek Sienkiewicz zaprasza na koncert:

[Facebook Programu 2 Polskiego Radia]

Na audycję "Miejscówka z Dwójką" zapraszamy w sobotę (29.10) w godz. 19.00-19.30. Koncert będzie emitowany na naszej antenie, a także - w formie wideo - na stronie internetowejFacebooku kanale YouTube Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jacek Sienkiewicz (producent muzyki elektronicznej, założyciel wytwórni Recognition)

Data emisji: 27.10.2022

Godzina emisji: 9.35

pg/kor

Czytaj także

Grupa Magneto i muzyka basenu Morza Śródziemnego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2022 18:30
Magneto to zespół założony przez Bartka Tycińskiego, Huberta Zemlera i Piotra Domagalskiego. W "Miejscówce z Dwójką" grupa - wraz z zaproszonymi gośćmi - zaprezentowała utwory pochodzące ze wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, m.in. greckie rembetiko czy tradycyjne turecko-greckie pieśni z Jafy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncertowa wizytówka zespołu Hinode Tapes [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 12:11
Materiał, dzięki uprzejmości gdańskiego klubu muzycznego Ziemia, został nagrany na żywo bez udziału publiczności 6 października tego roku, specjalnie na potrzeby "Miejscówki z Dwójką". Dwa pierwsze utwory to materiał z debiutanckiego albumu "Hinode Tapes". Cała reszta to nieplanowana improwizacja, która zaowocowała stworzeniem zupełnie nowych kompozycji – są one w całości premierowe. Koncert w pełni oddaje ducha, charakter i różnorodność gatunkową zespołu. Przeżyjmy to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń