REKLAMA

Przemysław Strączek i "Cultural Concept". Projekt międzykulturowy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 15:20
Gościem "Poranka Dwójki" był gitarzysta jazzowy, kompozytor i producent Przemysław Strączek.
Gitara
Gitara Foto: Shutterstock/Wanwalit Tongted

Rozmawialiśmy o międzykulturowym projekcie będącym wynikiem spotkania muzyków z Senegalu, Tajwanu, Kolumbii i Polski - o płycie "Cultural Concept". 

***

Przemysław Strączek (1976) – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie (2001, 2003), finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku (2011), przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne (…).

Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych nagrywając do tej pory sześć autorskich albumów w polskich i międzynarodowych składach. Współpracował i koncertował z wybitnymi artystami: między innymi z Januszem Muniakiem, Xu Fengxia czy Andy Sheppardem.

[źródło: przemekstraczek.com]

Posłuchaj
13:49 Poranek Dwójki Strączek 28 październik 2022 09_30_10.mp3 Przemysław Strączek o projekcie "Cultural Concept" (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Przemysław Strączek (gitarzysta jazzowy, kompozytor i producent)

Data emisji: 28.10.2022

Godzina emisji: 9.30


djr