Przemysław Stippa reżyseruje Teatr Telewizji "na żywo"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 10:00
Gościem "Poranka Dwójki" był Przemysław Stippa, a okazją do rozmowy - reżyserowany przez niego spektakl "Barwy uczuć". Przedstawienie zostało pokazane w Teatrze Telewizji w formule teatru "na żywo" w poniedziałek 13 marca br.
Przemysław Stippa
Przemysław StippaFoto: Piotr Piorun/PR

Scenariusz został oparty na dwóch dramatach Alfreda de Musseta - "Kaprys" i "Drzwi muszą być albo otwarte albo zamknięte" - oraz fragmentach zbioru "Maksymy i rozważania moralne" François de La Rochefoucauld, wydanych anonimowo w roku 1664.

Inscenizacja porusza wspólny dla obu tekstów temat miłości. Przedstawienie rozgrywa się w trzech planach, które tworzą spójną opowieść o rodzącym się i rozwijającym uczuciu między dwojgiem ludzi.


Posłuchaj
10:25 Poranek Dwójki stippa 13.03.2023.mp3 Przemysław Stippa o reżyserowanym przez siebie spektaklu Teatru Telewizji pr. "Barwy uczuć" (Poranek Dwójki) 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Andrzej Sułek

Gość: Przemysław Stippa (aktor, reżyser spektaklu Teatru Telewizji pt. "Barwy uczuć")

Data emisji: 13.03.2023

Godzina emisji: 8.35

mo/pg


Czytaj także

Przemysław Stippa: z rzeczy prostych i ważnych zaczęliśmy robić banał

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 10:20
- Praca nad wystawianiem poezji polega na tym, żeby zacząć bardzo mocno, sugestywnie - mówi w audycji "Spotkanie z..." Przemysław Stippa, reżyser spektaklu "Matka odchodzi" będącego adaptacją książki Tadeusza Różewicza o tym samym tytule.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Silverview" - ostatnia powieść szpiegowska Johna le Carré

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 11:30
W pierwszym tygodniu 2023 roku w cyklu "To się czyta" prezentowaliśmy fragmenty książki Johna le Carré "Silverview" w interpretacji Przemka Stippy.
rozwiń zwiń