X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Proszę zająć miejsca

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 21:30
Festiwal "Muzyka dawna - Persona grata" oraz inne przyjemności.
Audio

W środowym "Poranku" zapowiedzieliśmy kwietniową odsłonę festiwalu "Muzyka dawna - Persona grata".

Na oryginalną formułę imprezy składają się trasy koncertowe w kilku miastach przygotowane przez orkiestrę Arte dei Suonatori we współpracy z zapraszanymi solistami i dyrygentami. Od czwartku zespół będzie występował pod dyrekcją niemieckiego skrzypka - Johannesa Pramsohlera. Koncerty w całości będą poświęcone polifonicznej instrumentalnej barokowej muzyce niemieckiej. W programie znajdą się utwory kompozytorów zapomnianych - Knüpfer, Krieger, Furchheim - zestawione z dziełami dojrzałego baroku Bacha i Telemanna. O festiwalu opowiadał Aureliusz Goliński - założyciel orkiestry Arte dei Suonatori.

Zaprosiliśmy też Państwa na koncertowe wykonanie opery "Maria Padilla" Gaetano Donizettiego. Dzieło będzie można usłyszeć w środę w Filharmonii Narodowej w ramach 15. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Tytułową partię zaśpiewa Nelly Miricioiu, której towarzyszyć będą młodzi amerykańscy wokaliści z Yale School of Music, Polska Orkiestra Radiowa i Chór Polskiego Radia oraz Chór Filharmonii i Opery Podlaskiej w Białymstoku pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

Zapowiedzieliśmy też Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy - Clarimania 2011. Impreza rozpocznie się 12 kwietnia we Wrocławiu. Oprócz szeregu koncertów zaplanowano lekcje mistrzowskie, spotkania z artystami, pokazy multimedialne, wykłady oraz wystawy instrumentów i akcesoriów muzycznych. Z dyrektorem Festiwalu Janem Jakubem Bokunem rozmawiała Beata Stylińska.

Polecamy naszą Płytę Tygodnia - utwory Johannesa Brahmsa w nagraniu skrzypaczki Isabelle Faust, zespołu kameralistów oraz Mahler Chamber Orchestra pod dyrekcją Daniela Hardinga.

Program prowadził Tomasz Szachowski.

Aby wysłuchać rozwmów z gośćmi, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka dawna - dziwne zjawisko

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 13:44
Na temat "muzyki dawnej w systemie polskiego szkolnictwa artystycznego" rozmawiała ze swoimi gośćmi Magdalena Łoś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o krakowską orkiestrę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 14:45
Dyskusja o dorobku i przyszłości Capelli Cracoviensis była gorąca. Jacek Hawryluk zaprosił do studia przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron.
rozwiń zwiń