Tyle zła w kinie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 16:26
Intrygująca konferencja filmoznawcza, Vivaldi na Operze Rara oraz "Jazz w kasynie".
Audio
  • Karol Jachymek nt. konferencji naukowej "Zło w kinie"
  • Jean-christophe Spinosi nt. "Orlando Furioso" Antoniego Vivaldiego, który zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Opera Rara
  • Mateusz Wilkoń nt. kolejnego spotkania "Jazz w kasynie"

W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o konferencji naukowej "Zło w kinie".

Zło czasu wojny i pokoju, obłęd, szaleństwo, mroczna strona człowieka czy filmowa przemoc – zło we wszystkich filmowych odmianach będzie tematem przewodnim ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Wykłady i panele dyskusyjne odbędą się w dniach 3-4 czerwca. Udział w konferencji zapowiedziało około sześćdziesięciu kulturoznawców, filmoznawców, psychologów, filologów i prawników z całej Polski. Zaplanowano liczne dyskusje, w tym spotkanie z Robertem Glińskim poświęcone jego filmowi "Niedzielne igraszki". Naszym gościem był Karol Jachymek - współorganizator konferencji.

W naszej porannej audycji mówiliśmy także o spektaklu operowym "Orlando Furioso" Antoniego Vivaldiego, który zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Krakowskiego Biura Festiwalowego Opera Rara w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w niedzielę.  Nasz program jest patronem medialnym cyklu.O "Orlando Furioso" mówił dyrygent Jean-Christophe Spinosi.

Zapraszamy do wysłuchania transmisji tego wydarzenia: 5 czerwca, w niedzielę, o godz. 20.00.

W "Poranku" zapraszaliśmy również do Podkowy Leśnej na kolejne spotkanie "Jazz w kasynie". O koncercie mówił Mateusz Wilkoń z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Audycję prowadził Paweł Sawicki.

Czytaj także

Olimpiada w Krakowie albo za co kochamy operę barokową

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 10:01
Cykl Opera Rara dokonał cudu: przez dwa lata rozkochał Polaków w operze barokowej i uczynił z Krakowa jej światowe centrum, do którego pielgrzymują najwybitniejsi wykonawcy. Już w czwartek polską prapremierę "L’Olimpiade" Pergolesiego przedstawi znakomita włoska Accademia Bizantina.
rozwiń zwiń