"Gdy aktor zachoruje..." - koncert w Studiu im. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 18:45
Koncert charytatywny na rzecz aktorów chorych na nowotwory odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godz. 17:00.
Audio
  • Dorota Landowska i Ewa Telega zapraszają na koncert "Gdy aktor zachoruje..."
  • Maria Szul i Henryk Sytner wspominają program "Błękitna Sztafeta"
Stanisław Soyka
Stanisław SoykaFoto: Wojciech Adam Jurzyk/PR

W piątkowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy  do Studia im. W. Lutosławskiego na koncert charytatywny "Gdy aktor zachoruje…",  którego celem jest zebranie pieniędzy dla aktorów chorych na nowotwory. Współorganizatorami tego wydarzenia są: Fundacja im. Darii Trafankowskiej, reprezentowana przez Dorotę Landowską, Stowarzyszenie K40 Ewy Telegi oraz Teatr Polskiego Radia. W koncercie weźmie udział wielu artystów: Stanisław Soyka, Anna Sroka i Włodzimierz Nahorny, Katarzyna Skrzynecka, Ewa Konstancja Bułhak, aktorzy Teatru Ateneum w spektaklu "Brel. Młynarski" ze specjalnym udziałem Wojciecha Młynarskiego. Naszymi gośćmi były Dorota Landowska i Ewa Telega. Więcej o koncercie mozna przeczytać tutaj.

W
W studiu Dwójki (od prawej): Ewa Telega, Dorota Landowska i prowadzący audycję Marcin Pesta

Przedstawiliśmy też kolejną kartę z historii programu drugiego. Tym razem  przypomnimy audycję dla dzieci i młodzieży "Błękitna sztafeta".

Ponadto w audycji znalazły się: "Słowo na dzień ", Kalendarium", przegląd prasy, informacje kulturalne i zaproszenia na imprezy  oraz  "Piosenka z rekomendacją" . W tym tygodniu piosenki wybiera Ryszard Karczykowski.

Nie zabrakło też Płyty tygodnia, która wyjątkowo przez najbliższe dwa tygodnie pojawiać się będzie o 7.40. Tym razem to płyta na której koncerty skrzypcowe Albana Berga i Ludwiga van Beethovena gra Isabelle Faust. Towarzyszy Orchestra Mozart pod dyrekcją Claudia Abbado. 

Audycję prowadził Marcin Pesta.

Czytaj także

"Gdy aktor zachoruje" - koncert charytatywny Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 12:50
Stanisław Soyka, Włodzimierz Nahorny i Katarzyna Skrzynecka wystąpią w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. Dochód przeznaczony zostanie na opiekę medyczną dla aktorów zmagających się z ciężkimi chorobami.
rozwiń zwiń