X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siła bezsilnych

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 02:00
W "Poranku Dwójki" rozmowa z autorem książki poświęconej historii Komitetu Obrony Robotników.
Audio
Jan Skózyński: Siła bezsilnych. Historia Komitetu Obrony Robotników. Fragm. okładki
Jan Skózyński: "Siła bezsilnych. Historia Komitetu Obrony Robotników". Fragm. okładkiFoto: materiały promocyjne/Świat Książki

Jan Skórzyński, autor książki "Siła bezsilnych. Historia Komitetu Obrony Robotników", był gościem "Poranka Dwójki". Historia KOR to dzieje walki o egzystencję wysp niezależności w podporządkowanym rządzącej partii świecie PRL - przypomina autor, znany dziennikarz, kreśląc z rozmachem dzieje ruchu KOR-owskiego i losy jego działaczy (Lipskiego, Kuronia, Barańczaka, Macierewicza, Naimskiego, Michnika, Mikołajskiej i innych) na tle wydarzeń w Polsce Ludowej.

Rolę Komitetu Obrony Robotników, działającego w latach 1976-81, trudno w historii Polski przecenić. Bogato udokumentowana książka Jana Skórzyńskiego, w której autor wykorzystał wiele nowych źródeł, m.in. dokumenty z archiwum IPN, bez wątpienia zainteresuje nie tylko tych, którzy działalność KOR pamiętają. I warto ją przypomnić w 23. rocznicę pierwyszych wyborów  w PRL z udziałem opozycji demokratycznej.

Naszym gościem był także Edward Chudzik - zastępca dyrektora Narodowego Centrum Kultury - opowiedział on o imprezach, które odbywają się w ramach Święta Wolności organizowanego wspólnie przez NCK, Dom Spotkan z Historią i Kancelarię Prezydenta RP. Jednym z wydarzeń jest wystawa zdjęć Chrisa Niedenthala.

Ponadto w audycji: informacje kulturalne, kalendarium, przegląd prasy, piosenka z rekomendacją a w tym tygodniu piosenki rekomenduje aktorka - Magdalena Zawadzka.

Nie zabraklo też płyty tygodnia, a są to dwa albumy z muzyką Władysława Żeleńskiego w nagraniu Joanny Ławrynowicz.

Audycję prowadził Piotr Kędziorek.

4 czerwca (poniedziałek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Folklor tamtych lat – wspomnienia o Ance Kowalskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2011 13:00
O poetce, powieściopisarce, dziennikarce, działaczce opozycji w PRL mówią jej przyjaciele, m.in. Krystyna Janda i Adam Michnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniana Halina Mikołajska

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 08:18
Przypomnieniu postaci tej zasłużonej artystki i działaczki KOR poświęcone były Jedynkowe "Rozdroża kultury". Za pretekst posłużyła zbliżająca się uroczystość odsłonięcia na terenie Sejmu jej pomnika w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989.
rozwiń zwiń