Bach z dyktafonu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 23:40
3 września ukaże się płyta prezentująca "sztukę fugi według Marcina Maseckiego".
Audio
  • Tomasz Cyz i Marcin Masecki opowiadają o albumie "Bach z dyktafonu – Sztuka Fugi według Marcina Maseckiego"
  • Bracia Władysław i Bogusław Kłosiewiczowie zapraszają na Festiwal "Narol. Arte im. Pana, Wójta i Plebana"
Jan Sebastian Bach na obrazie Eliasa Gottloba Haussmanna.
Jan Sebastian Bach na obrazie Eliasa Gottloba Haussmanna.Foto: wikipedia, lic. CC

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Tomaszem Cyzem – redaktorem naczelnym "dwutygodnika.com", pisma wydawanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny, oraz z Marcinem Maseckim, pianistą jazzowym. Pretekstem do spotkania jest album "Bach z dyktafonu – Sztuka Fugi według Marcina Maseckiego". Płyta ukaże się w sprzedaży już 3 września.
W audycji także rozmowa Justyny Piernik z braćmi Władysławem i Bogusławem Kłosiewiczami  – organizatorami Festiwalu "Narol. Arte im. Pana, Wójta i Plebana", który odbywa się w Narolu w dniach 26 sierpnia - 1 września 2012 roku. W programie festiwalu organizatorzy zaplanowali liczne interesujące koncerty prezentujące muzykę dawną.
A poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień”, kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl "Piosenka z rekomendacją" (wybrana tym razem przez jazzową pianistkę i kompozytorkę – Lenę Ledoff).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie. Od poniedziałku nasze Płyty Tygodnia to także wydawnictwa Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina: dwa albumy DVD z zapisem koncertów z 2010 i 2011 roku: Kwintet Juliusza Zarębskiego wykonany z udziałem Marthy Argerich i Requiem Mozarta w nagraniu Orkiestry Des Champs-Elysees i Collegium Vocale z Gandawy pod dyrekcją Philippe'a Herreweghe.
Program prowadził Tomasz Szachowski.


 
Czytaj także

Koroliov, czyli nie tylko ekspert od Bacha

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 16:00
– Uwielbiam Bacha, ale nie uważam się za kontynuatora tradycji muzycznej kogokolwiek – powiedział w radiowej Dwójce pianista Evgeni Koroliov, gwiazda festiwalu "Chopin i jego Europa”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edna Stern: jestem muzykiem naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 12:43
– Czuję się swobodniej, grając na instrumentach współczesnych, nie przeszkadza mi to w dążeniu do autentyczności – mówiła w Dwójce wybitna belgijsko-izraelska pianistka, artystka tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń