X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Myślałem, że to Amerykanie wynajęli Warszawę na film wojenny"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 10:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" Emilian Kamiński wspominał wydarzenia sprzed 31 lat. Rozmawialiśmy również o akcjach społecznych związanych z pamięcią o tym wydarzeniu.
Audio
  • Emilian Kamiński i Anna Brojer o akcjach związanych z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego
  • Relacja z konferencji prasowej poświęconej przyszłorocznemu Festiwalowi Wratislavia Cantans
Myślałem, że to Amerykanie wynajęli Warszawę na film wojenny
Foto: PAP

Zapaleniem na ścianie stołecznej siedziby IPN symbolicznego Światła Wolności, upamiętniającego ofiary stanu wojennego, Instytut uczci rocznicę 13 grudnia 1981 r.
Do akcji może włączyć się każdy poprzez zapalenie wieczorem, w dniu rocznicy, świecy w oknie domu. Kampania ma nawiązywać do gestu solidarności z Polakami, wykonanego przez papieża Jana Pawała II w czasie Wigilii Bożego Narodzenia 1981 roku. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca, na znak jedności z rodakami.
Do postawienia w oknach świec wezwał także prezydent USA Ronald Reagan, który w bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: "Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali (...) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić".

>>Zobacz serwis specjalny poświęcony wydarzenion stanu wojennego<<
W ramach kampanii IPN przygotowało również inicjatywy edukacyjne. Szkoły w całej Polsce otrzymają tematyczne pakiety edukacyjne. Będą zawierały film Kazimierza Kutza "Śmierć jak kromka chleba" opowiadający o pacyfikacji strajku w katowickiej kopalni "Wujek", teksty służące jako wprowadzenie historyczne oraz plakaty okolicznościowe. Instytut zachęca, by film pokazać młodzieży 13 grudnia, poprzedzając go wykładem o genezie i przebiegu stanu wojennego.
13 grudnia ulicami Warszawy przejedzie także zabytkowy Ikarus 280. Będzie kursował w godz. 10-20 na trasie wytyczonej przez miejsca związane ze stanem wojennym. Podróżnych usłyszą także komentarz historyczny i koncert piosenek opozycyjnych.
Z kolei w Teatrze Kamienica odbędzie się wieczór wspomnieniowy nawiązujący do działań artystycznych konspiracyjnego "Teatru domowego" z udziałem Emiliana Kamińskiego.
Naszymi gośćmi byli reprezentantka IPN, Anna Brojer i Emilian Kamiński.
Przedstawiliśmy relację z konferencji prasowej poświeconej przyszłorocznemu Festiwalowi Wratislavia Cantans.
Ponadto w audycji zapowiadaliśmy piątkowy koncert na Uniwersytecie Warszawskim.  Było też "Słowo na dzień" , Kalendarium", Przegląd prasy, wiadomości kulturalne,  oraz  cykl: "Piosenka z rekomendacją". Tym razem piosenki wybiera  Maria Pomianowska. Jak zwykle zapraszaliśmy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia" a jest nią  5-ciopłytowy chopinowski album firmy EMI z nagraniami Artura Rubinsteina  z lat 1928-38  
Zapraszał Marcin Majchrowski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak