X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zagraj o niepodległość!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 14:19
Z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum Historii Polski przygotowuje wystawę "1863. Gra o niepodległość". Multimedialna ekspozycja w formie labiryntu prezentowana będzie od 22 stycznia do 24 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
Artur Grottger, Cykl Polonia, IV. Bitwa
Artur Grottger, Cykl "Polonia", IV. Bitwa Foto: Wikipedia/domena publiczna

Na wystawie znajdą się dokumenty, plakaty, mapy i zdjęcia powstańców. Zobaczymy archiwalne fotografie stolicy autorstwa  Karola Beyera. Wystawa połączona jest z grą przestrzenną. Zwiedzający będą mieli okazje wcielić się w osoby z tamtej epoki i podjąć się odszukiwania losów "swojej” rodziny. Nie zabraknie quizów, zadań, aplikacji, a przy specjalnym stole sztabowym będzie możliwość poznania przebiegu słynnych bitew powstańczych.
W sobotnim "Poranku Dwójki" o godz.9.30 gościć będziemy w studiu Małgorzatę Żaryn z Muzeum Historii Polski, aby porozmawiać o tym interesującym przedsięwzięciu.
Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Patronat medialny objęło nad wystawą Polskie Radio.
W sobotnim "Poranku Dwójki" – o godz. 8.35 – mówić będziemy również o Nagrodzie im. Kazimierza Wyki dla Andrzeja Franaszka – krytyka literackiego, eseisty, dziennikarza "Tygodnika Powszechnego" oraz współtwórcy Dwójkowej audycji "Życie na miarę literatury".
Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz do wygrania nasza płyta folkowa: Kolędy z Podlasia zespołu "Dziczka".
Program prowadzi Piotr Kędziorek.
19 stycznia (sobota), godz. 6.00-10.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm uczcił 150. rocznicę powstania styczniowego

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 09:55
W specjalnej uchwale, przyjętej przez aklamację, posłowie oddali hołd żołnierzom powstania i przywódcom Rządu Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam pokonani bohaterowie narodowi?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 08:20
150 lat temu wybuchło powstanie styczniowe – wielki zryw narodowo-wyzwoleńczy zakończony straszliwą klęską. Czy chwalić tych, którzy nie zwyciężyli?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski: historię mamy jedną, przeszłość mamy wspólną

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 11:54
Prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
rozwiń zwiń