X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nigel Kennedy i Jimi Hendrix o wykluczonych

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 09:05
- Oba spektakle"Out/Cool fire" łączy przesłanie. Najistotniejsze jest to, że prawdziwe wartości znajdują się teraz poza mainstreamem, to wykluczeni je chronią - opowiadają goście "Poranka Dwójki".
Audio
  • Rozmowa o spektaklach "Out/Cool fire" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
  • Marcin Dunik podsumowuje I etap konkursu im. Lutosławskiego
OutCool fire w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.
"Out/Cool fire" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.Foto: mat. promocyjne

Jak podkreślają Danuta Grochowska, wicedyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku, i Hanna Szymczak, autorka scenografii, spektakl narodził się z inspiracji muzyką Nigela Kennedy'ego. Autorka spektaklu Izadora Weiss w 2000 roku wystawiła spektakl będący przetworzeniem"Czterech pór roku" Vivaldiego w interpretacji genialnego skrzypka. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Fascynacja muzykiem trwa do dziś.

Spektakl "Out" to opowieść o błąkającej się wśród ludzi śmierci, przed którą nie ma ucieczki nawet na oucie, stał się w tej wersji bardziej dojmujący, a lament kobiet po utracie tych, którzy odchodzą, mimo miłości jaką się ich obdarza, jest jedną z najbardziej wstrząsających scen w teatrze tańca. Druga część wieczoru to nowa choreografia Izadory Weiss, którą nazwała "Cool Fire". Na ścieżce muzycznej powraca u niej Nigel Kennedy, tym razem z muzyką inspirowaną przez kompozycje Jimiego Hendrixa, a także w koncertowym nagraniu sam Hendrix. Spektakl opowiada o tym, że wszelkie podziały między ludźmi są zewnętrzne, jak klasyfikacje, style i ideologie. Taniec pozwala odrzucić te zewnętrzne formy i odnaleźć wspólnotę, która godzi sprzeczne żywioły i dokonuje zbawczej syntezy. (Marek Weiss/Opera Bałtycka)

Podsumowaliśmy także I etap Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, który odbywa się w Warszawie. Swoimi wrażeniami dzielił się z nami Marcin Zdunik, laureat konkursu z 2007 roku.
Do wysłuchania rozmów zaprasza Piotr Kędziorek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po śmierci Lutosławskiego dostałem od niego list"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 20:00
- Kiedy wróciłem z koncertu w Zurychu, w skrzynce czekał na mnie list. Przepraszał mnie, że nie mógł dyrygować tym koncertem, jak t pierwotnie planowaliśmy - wspomina Krystian Zimerman w "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

IX Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 16:01
Tegoroczna edycja konkursu dla młodych muzyków odbędzie się w dniach 21 - 28 lutego 2013 roku w Warszawie. Patronatem wydarzenia jest Dwójka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pracowni i na tureckich wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 12:00
- Rozłożył na łóżku partytury, usiadł po turecku i zaczął machać rękami. Pokojówka, która weszła, by posprzątać pokój, narobiła wrzasku i uciekła - wspominała swojego teścia Gabriela Bogusławska.
rozwiń zwiń