Najgłośniejsze polskie spektakle w "Piekle"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 14:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia", który odbędzie się w Krakowie w dniach 8-15 grudnia.
Audio
  • Bartosz Szydłowski i Paweł Świątek opowiadają o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" (Poranek Dwójki)
  • Relacja Tomasza Obertyna z gali wręczenia nagród Wielkiego Splendora (Poranek Dwójki)
Najgłośniejsze polskie spektakle w Piekle
Foto: materiały promocyjne

Festiwal inspirowany wielkim dziełem Dante Alighieri o tym samym tytule to subiektywny przegląd najciekawszych, a często również najbardziej kontrowersyjnych przedstawień nowego polskiego teatru.

Tradycyjnie podzielony będzie na trzy części - "Niebo", "Czyściec" oraz "Piekło". Widzowie mają szansę zapoznać się z wybranymi sztukami aktualnego sezonu, granych w teatrach w całej Polsce. Najważniejszą częścią Festiwalu jest "Piekło", czyli Polski Konkurs INFERNO, która prezentuje 12 najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu.
Festiwal rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 15. O wydarzeniu w "Poranku Dwójki" opowiadali Bartosz Szydłowski - dyrektor festiwalu oraz Paweł Świątek - reżyser teatralny.
***

W audycji wysłuchaliśmy także relacji Tomasza Obertyna z gali wręczenia najważniejszych wyróżnień Teatru Polskiego Radia - nagród Wielkiego Splendora.

Audycję prowadził Marcin Pesta.

3 grudnia (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złote Berło Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 12:47
W "Poranku Dwójki" przedstawiliśmy relację z uroczystości wręczenia nagrody Złotego Berła Fundacji Kultury Polskiej, którą w tym roku otrzymała aktorka Danuta Szaflarska. Wydarzenie miało miejsce 25 listopada w Teatrze Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Montowni sposób na "Trzech muszkieterów"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 16:00
- Jeśli ktoś by chciał zrobić "Trzech Muszkieterów" na serio w teatrze, to po pięciu minutach powypadałyby temu człowiekowi zęby. Ta historia musi mieć rock’n’rollowe tempo - mówił w Dwójce Rafał Rutkowski, jeden z aktorów grających w nowym przedstawieniu Teatru Montownia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chłopom z Abu Haraz tłumaczyłem, że jestem ich pamięcią"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 15:55
- Słowo "filmować" po arabsku znaczy zarówno "kręcić film", jak i "kłamać". Dla sudańskich chłopów fakt, że przyjechałem do nich realizować film, brzmiał całkowicie abstrakcyjnie - tłumaczył w Dwójce Maciej Drygas, reżyser filmu "Abu Haraz".
rozwiń zwiń