REKLAMA

Jedyny taki jarmark

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:00
W sobotę porozmawiamy z kustoszem Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Krystyną Jarosz, o rozpoczynającym się 37. Międzynarodowym Jarmarku Folkloru.
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Krosno tkackie
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Krosno tkackieFoto: Antekbojar, lic. CC (wikipedia)

To największe i najbardziej atrakcyjne spotkanie z autentyczną kulturą ludową w Polsce północno-wschodniej. Na Jarmarku zobaczyć będzie można sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie nie tylko z Polski, ale również z Białorusi, Rosji, Litwy,  Łotwy i Ukrainy. Na ten temat rozmawiać będziemy o godz. 9.30.

Natomiast o 8.35 spotkamy się z przedstawicielami Warszawskiego Domu Tańca, którzy opowiedzą o rozpoczynającym się w niedzielę (3 sierpnia) Kieleckim Taborze Domu Tańca w Sędku. Z kolei o godz. 7.20  Maciej Harna zaprosi na Letnie Warsztaty pod Matragoną.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień”, przegląd prasy, Archiwalnia, "Pięć minut nad Biblią”, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne. Do wygrania, jak zwykle, nasza płyta folkowa. To nagrania zarejestrowane w klubie "Tyndyryndy” w Kazimierzu Dolnym - "Do tańca"
Audycję poprowadzi Piotr Kędziorek.

2 sierpnia (sobota), godz. 6.00-10.00

mm, ac

Zobacz więcej na temat: sztuka ludowa węgorzewo
Czytaj także

Bez nich nie byłoby Kapeli ze Wsi Warszawa...

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 15:00
Czy muzyka kapeli rodziny Trzpilów zabrzmi znów na żywo? Grający na bębnie obręczowym Mateusz Dobrowolski podjął się, wraz z przyjaciółmi, trudu rekonstrukcji repertuaru legendy Południowego Mazowsza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Smok Wawelski zaatakuje Stany Zjednoczone?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 18:00
- Niestety wciąż wstydzimy się naszej kultury. To przykre, że polskie bajki są tak mało popularne na świecie. Chciałbym, abyśmy byli z nich dumni - mówił w rozmowie z Justyną Piernik Michał Malinowski, założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Szkoci podbili Szetlandy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 19:00
- W XIX wieku Wyspy Szetlandzkie zostały całkowicie zdominowane przez muzykę szkocką, wypierając dawną tradycję "północną" - wyjaśniał Kevin Henderson, członek tria skrzypcowego The Nordic Fiddler’s Bloc, które wystąpiło na zakończonym właśnie festiwalu "Dźwięki północy".
rozwiń zwiń