Fotofestiwal. Zdjęcia między fikcją a prawdą

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 12:48
W "Poranku Dwójki" odwiedzili nas twórcy festiwalu fotograficznego, który odbędzie się w Łodzi od czwartku 1 czerwca do niedzieli 11 czerwca.
Audio
  • Rozmowa o łódzkim Fotofestiwalu (Poranek Dwójki)

Wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy w 2001 roku, było jednym z pionierskich w Polsce, spontaniczną inicjatywą studentów i wykładowców socjologii. Pod tegorocznym hasłem: "Dasz wiarę?/Can you imagine?" kuratorzy prezentują cztery różne projekty. Wspólny jest język, który miesza fikcję i rzeczywistość – po to, aby podać w wątpliwość wiarygodność medium. W studiu odwiedzili nas członkinie rady programowej Marta Szymańska i Agata Zubrzycka oraz słowacki fotograf, autor jednej z wystaw głównych festiwalu Martin Kollar. 

***

Rozmawiał: Paweł Siwek 

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Czytaj także

Wywoływanie przeszłości. Jak czytać fotografie?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 18:25
W audycji o interpretowaniu fotografii mówić będą Monika Sznajderman, Wojciech Nowicki, Łukasz Krzyżanowski oraz Patrycja Jastrzębska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szlaga. 10 lat z życia Polski uwiecznionych "mydełkiem"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 10:00
- Jestem zdziwiony tym materiałem, bo moja fotografia jest z reguły powolna i nudna. Tu zdjęcia robiłem spontanicznie, np. jadąc autobusem. Jest tu mnóstwo porządnych reporterskich wstrzeleń - mówił o swojej wystawie zatytułowanej "Polska" Michał Szlaga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Tyndyk. Aktor i fotograf w jednym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 10:20
- Zacząłem robić zdjęcia telefonem, potem kupiłem sobie mały aparat. Fotografia powoli stawała się moją obsesją, kupowałem nowe sprzęty do robienia zdjęć - opowiadał w Dwójce aktor, który jest autorem wystawy pt. "Labirynt" prezentowanej w nowej siedzibie TR Warszawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tatrzańskie fotografie Mieczysława Karłowicza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:48
Na zakończenie obchodów 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza".
rozwiń zwiń