Podlasie Slow Fest. Latem zatrzymaj się w puszczy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 09:00
– Chcę stworzyć wydarzenie, które będzie spowolnione w fajnych okolicznościach natury, czyli w Supraślu leżącym w środku Puszczy Knyszyńskiej – mówił Roman Gutek, pomysłodawca pierwszego Podlasie Slow Fest, najdłuższego w Polsce festiwalu filmowego, który rozpocznie się już 1 lipca. 
Audio
  • Podlasie Slow Fest. Zwolnij i wpadnij latem do puszczy (Poranek Dwójki)
  • Kafka nad Wisłą, czyli syreny Michała Pepola (Poranek Dwójki)
  • Łukasz Lewandowski o Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych i Letnim Przeglądzie Teatru Dramatycznego (Poranek Dwójki)
Widok na Supraśl z perspektywy rzeki Supraśl (zdj. ilustracyjne)
Widok na Supraśl z perspektywy rzeki Supraśl (zdj. ilustracyjne)Foto: Adam Sokołowski/wikimedia/CC BY-SA 3.0

– To festiwal, który ma łączyć sztukę i różne jej dziedziny: kino, literaturę, teatr, muzykę, sztuki wizualne, słuchowiska radiowe (Teatr Polskiego Radia jest naszym partnerem) z naturą i kulinariami – mówił Roman Gutek, który jest kuratorem sekcji filmowej na Podlasie Slow Fest. – Chodzi także o to, żeby nie było tego dużo. Jedno-dwa wydarzenia wieczorem plus kolacje inspirowane filmami kulinarnymi – dodał. O części związanej z "powolnym jedzeniem" mówił zaś Jakub Gutek, kurator sekcji "Slow food".

Z twórcami festiwalu rozmawiała Beata Kwiatkowska.

***

Gośćmi audycji byli także Michał Pepol, związany z Royal String Quartet wiolonczelista, i aktorka Magdalena Cielecka, którzy opowiadali o koncercie "Milczenie syren" organizowanym 8 i 9 czerwca w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Ponadto kolejną wybraną przez siebie rekomendację kulturalną przedstawił aktor Łukasz Lewandowski. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00

mc/mz


Czytaj także

Michał Pepol i jego "Dźwięk odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 21:00
O projekcie, którego premiera odbędzie się w warszawskim Nowym Teatrze, opowiadał w Dwójce wiolonczelista oraz współpracujący z nim Paweł Bownik.
rozwiń zwiń