REKLAMA

Karol Kozłowski: Cezary Tomaszewski to rzadki dziś typ reżysera

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 16:10
- Podczas jego spektakli nie myśli się o tym, że ma się w domu jakieś pranie, które przechodzi właśnie etap wirowania, tylko jest się skupionym wyłącznie na tym, co się widzi. Ja przynajmniej jestem bardzo zaangażowany, kiedy to oglądam - mówił w Dwójce tenor.
Audio
  • Karol Kozłowski poleca twórczość Cezarego Tomaszewskiego, reżysera, performera i choreografa (Poranek Dwójki)
  • Karol Kozłowski poleca wyjątkowe nagranie "Orfeusza" Claudia Monteverdiego (Poranek Dwójki)
  • Karol Kozłowski poleca spacer po Oliwie (Poranek Dwójki)
  • Karol Kozłowski poleca wspomnienia Marii Iwaszkiewicz nagrane w ramach Dwójkowej audycji "Zapiski ze współczesności" (Poranek Dwójki)
  • Karol Kozłowski poleca twórczość Mirona Białoszewskiego (Poranek Dwójki)
  • Karol Kozłowski poleca jogę (Poranek Dwójki)
Karol Kozłowski
Karol KozłowskiFoto: Magdalena Hałas/materiały pras.

Karol Kozłowski polecał uwadze słuchaczy twórczość Cezarego Tomaszewskiego, choreografa, performera i reżysera związanego m.in. z Komuną Warszawa i Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. - To postać absolutnie warta dostrzeżenia i do śledzenia. Zwłaszcza w takich czasach, kiedy mało jest reżyserów z otwartym umysłem, broniących się przed dosłownością, nie rekonstruujących partytur, tylko reprezentujących twórcze podejście. To jest moim zdaniem absolutna perełka.

W cyklu rekomenacji kulturalnych "Poranka Dwójki" śpiewak operowy opowiadał również m.in. o wyjątkowym nagraniu "Orfeusza" Claudia Monteverdiego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Data emisji: 1-6.04.2019

Godzina emisji: 8.05

pg/bch

Czytaj także

Olga Drenda: komiks "Weź się w garść" wyciąga mięso z codzienności

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 17:13
- Komiks Anny Krztoń pochłania się z pasją, choć jest poświęcony wydarzeniom bardzo zwykłym - o swoich kulturalnych fascynacjach mówiła w Dwójce dziennikarka i tłumaczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Grzybowski: "PostSłowie" to niezwykła lektura o Lutosławskim

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 15:27
- Książka nie jest bardzo nowa, ale temat aktualny, bo kilka tygodni temu minęła 25. rocznica śmierci Witolda Lutosławskiego. To już jest powód do polecenia. Ale także pióro, myśl i wrażliwość Andrzeja Chłopeckiego, która po raz kolejny znalazła tutaj swój wyraz - mówił w Dwójce pianista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iwona Kempa: Lavant to mistrzyni poetyckiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:22
"Zapiski z domu wariatów" Christine Lavant to opis ludzkiego doświadczenia ujętego w fantastyczną, poetycką formułę. Ta mała książeczka ma charakter tworzonego na miejscu poetyckiego reportażu i jest doskonale skonstruowanym dziełem literackim – mówiła w Dwójce ceniona reżyserka teatralna.
rozwiń zwiń