Milcząca "Miejscówka z Dwójką": uwodzicielska polifonia

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 12:45
- Milczenie jest cały czas, bo to koncert o syrenach, ale przewrotnie, pomimo tego milczenia jest też dużo muzyki - o tym, co wydarzy się w najbliższą sobotę (7.08) podczas "Miejscówki z Dwójką", opowiadał wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet i kompozytor Michał Pepol.
Magdalena Cielecka i Michał Pepol
Magdalena Cielecka i Michał PepolFoto: Edyta Dufaj

To będzie nietypowa "Miejscówka z Dwójką". Jej pierwowzorem był projekt "Milczenie syren", który powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2017 roku. Teraz, podczas minikoncertu w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, specjalnie dla słuchaczy radiowej Dwójki, Magdalena Cielecka i Michał Pepol zarejestrowali połowę koncertu sprzed czterech lat wraz z dodatkowym utworem, którego wcześniej nie wykonali publicznie.


Posłuchaj
12:53 Poranek Dwójki 3 sierpień 2021 09_30_04.mp3 Michał Pepol zaprasza na "Miejscówkę z Dwójką" (Poranek Dwójki)

 

W aranżacjach Michał Pepol sięgnął po wielorybie odgłosy, które w podwodnych głębinach tworzą melodię przypominającą to, co wyobrażamy sobie jako syreni śpiew. 

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

- Koncert powstawał przez wiele miesięcy i urodziła się z tego parateatralna sytuacja, bardzo minimalisytczna - tłumaczył kompozytor. - Magda Cielecka była pierwszym moim wyborem - podkreślił. - Potrzebowałem nie tylko wokalu, ale osoby.


1200x660_Cielecka_Pepol_1-ok.jpg
Magdalena Cielecka i Michał Pepol zapraszają do wspólnego milczenia

Aktorka znana jest z ról na dużym i małym ekranie, a także ze sceny Teatru Nowego w Warszawie. - Warto przypomnieć, że Magda zaczynała swoją karierę, wygrywając konkursy wokalne - zaznaczył Michał Pepol. - Ma świetny głos i bardzo dużo śpiewa. Ma też talent prześmiewczy i potrafi udawać różne głosy - opowiadał.

Zobacz także:

Podczas koncertu w Dwójce będzie można nasycić nie tylko ucho, ale i oko. Warstwa wizualna "Milczenia syren" jest bowiem zaskakująca pod wieloma względami.

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszamy w sobotę (7 sierpnia) o godz. 18.30 – transmisja na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz zapowiedź koncertu

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Michał Pepol (wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet, kompozytor)

Data emisji: 3.08.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Raphael Rogiński: jako artyści mamy obowiązek wpływać na tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 18:00
- To nie jest skansen, ogrywam w ten sposób rzeczywistość, pomagam ludziom przetrwać zwłaszcza w czasach pandemii - mówił na naszej antenie Raphael Rogiński. Artysta już w najbliższą sobotę otworzy cykl koncertów "Miejscówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Szymczewska w hołdzie Henrykowi Wieniawskiemu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 11:03
– W sobotę (10.07) przypada 186. rocznica urodzin Henryka Wieniawskiego, dlatego w programie występu nie zabraknie najpiękniejszych utworów tego wybitnego skrzypka – mówiła Agata Szymczewska, którą usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w kolejnej "Miejscówce z Dwójką".
rozwiń zwiń