Kenya Hara w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 10:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Poznaniu na pierwszą w Polsce autorską wystawę jednego z najbardziej uznanych na świecie japońskich projektantów - Kenya Hary.
Plakat wystawy
Plakat wystawyFoto: materiały prom.

Kenya Hara jest laureatem Nagrody im. Jana Lenicy, którą Muzeum Narodowe w Poznaniu przyznaje od 2002 roku wybitnym projektantom z całego świata za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki plakatu i projektowania. Traktując design jako uniwersalną mądrość zgromadzoną w społeczeństwie, Japończyk planuje i realizuje różne projekty oparte na komunikacji.

Na ekspozycji przedstawione są wybrane przez artystę plakaty oraz książki, które stanowią trzon, wśród nich projekty przygotowane specjalnie na wystawę w Poznaniu. Towarzyszą im inne realizacje wydawnicze, tj. magazyny reklamowe oraz czasopisma, projektowane od początku jego aktywności zawodowej. W niemal wszystkich pracach autor przywiązuje ogromną wagę do tradycji kulturowej swojego kraju, którą umiejętnie transponuje na nowoczesny język plakatu i inne dziedziny projektowania - czytamy na stronie muzeum.

O wystawie "Kenya Hara. Make The Future Better Than Today. Japońskie projektowanie graficzne" opowiadała w "Poranku Dwójki" jej kurator - Anna Grabowska-Konwent.


Posłuchaj
14:35 Poranek Dwójki hara 31.03.2023.mp3 Anna Grabowska-Konwent o pierwszej w Polsce autorskiej wystawie japońskiego projektanta Kenya Hary (Poranek Dwójki) 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Data emisji: 31.03.2023

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Anna Śliwa: Janusz Kaniewski powtarzał, że zdradził Warszawę z Gdynią

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 18:39
- Zawsze marzył, żeby zamieszkać w Gdyni. To marzenie po części spełniamy wystawą, którą od minionego piątku można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia dr Anna Śliwa, kurator monograficznej wystawy poświęconej Januszowi Kaniewskiemu i jego twórczości.
rozwiń zwiń