X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruch we Wszechświecie – Wszechświat w ruchu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 17:00
Co sprawiło, że 14 miliardów lat temu Wszechświat zaczął pędzić i znajduje się w nieustającym ruchu. Jak opisać istotę ruchu? A Ziemia? Czy nasza planeta musi się obracać? O tym dyskutowaliśmy w specjalnym wydaniu audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" poprowadzonej na 22. Pikniku Naukowym.
Audio
  • Ruch we Wszechświecie – Wszechświat w ruchu - audycja z 22. Pikniku Naukowego (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Sadovski/shutterstock.com

piknik_1200.jpg
Nagraj przebój w namiocie Dwójki na 22. Pikniku Naukowym!

Tuż po Wielkim Wybuchu, ok. 14 mld lat temu, Wszechświat był mały i całkowicie wypełniały go cząstki elementarne. Nie mogły istnieć planety, gwiazdy ani galaktyki, bo cała materia była ciasno upakowana. W miarę rozszerzania się Wszechświata cząstki zaczęły się poruszać i zachowywać jak kulki na powyginanej gumowej błonie: część z nich się zderzała, niektóre łączyły się na stałe, okrążając się wzajemnie, inne przelatywały obok siebie, lekko tylko zmieniając kierunek swojego ruchu. Wszystko było w ruchu. Ruch we Wszechświecie – Wszechświat w ruchu.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: prof. Krzysztof Meissner - fizyk, prof. Michał Różyczka - astrofizyk i dr Tomasz Miller - matematyk

Data emisji: 9.06.2018

Godzina emisji: 16.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlachetne zdrowie ratowane metodą Google Glass

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 17:00
Na początku dwudziestego wieku przeciętna długość ludzkiego życia wynosiła zaledwie 31 lat. Dzisiaj żyjemy aż o 36 lat dłużej. A to dlatego, że medycyna stawia wciąż nowe wyzwania nauce i technice. O tym rozmawialiśmy na Pikniku Naukowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Centrum Nauki Kopernik wyrosło z Pikniku Naukowego"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
- Kiedy zobaczyliśmy, jak wiele osób chce spotykać się z naukowcami na Pikniku Naukowym, stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba miejsca, w którym będzie to można robić codziennie  - mówił w Dwójce Wiktor Gajewski z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń