REKLAMA

"Centrum Nauki Kopernik wyrosło z Pikniku Naukowego"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
- Kiedy zobaczyliśmy, jak wiele osób chce spotykać się z naukowcami na Pikniku Naukowym, stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba miejsca, w którym będzie to można robić codziennie  - mówił w Dwójce Wiktor Gajewski z Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Wiktor Gajewski o 22. Pikniku Naukowym (Poranek Dwójki)

Gość "Poranka Dwójki" podkreślił, że magia Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wciąż trwa i od wielu lat przyciąga tysiące ludzi zainteresowanych wiedzą. 22. odsłona tego wydarzenia odbędzie się 9 czerwca na stadionie PGE Narodowy w Warszawie pod hasłem "Ruch". - To świetny temat, bo każda dziedzina nauki może coś o nim powiedzieć. Będziemy mieli dużo eksperymentów fizycznych, będzie mnóstwo robotów, ale powiemy też o ruchu w ujęciu społecznym i ruchu w naszym ciele - mówił Wiktor Gajewski.

Dyrektor Wydarzeń Naukowych i Artystycznych CNK podkreślił, że nie ma lepszej okazji do zgłębiania nauki, niż spotkanie z naukowcem. Wstęp na wydarzenia 22. Pikniku Naukowego jest wolny. Relacje z imprezy będą pojawiały się na stronie internetowej i antenach Polskiego Radia. Dodatkowo portal Polskieradio.pl przez cały dzień będzie prowadzić streaming wideo z Pikniku.

*** 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Wiktor Gajewski (Dyrektor Wydarzeń Naukowych i Artystycznych CNK)

Data emisji: 5.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mko


Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dla teorii spiskowych świat to wielki teatr"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 15:46
- Teorie spiskowe zakładają, że rzeczywistość jest pewnego rodzaju sceną. A skoro tak, to są też kulisy, zza których ktoś pociąga za sznurki. Ten spektakl ma scenarzystę i reżysera, którzy realizują jakiś ukryty cel - mówił w Dwójce dr Mateusz Falkowski.
rozwiń zwiń